Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kiküldetés megtagadása munkavá...

Kiküldetés megtagadása munkavállalóként?

Figyelt kérdés

Belföldi kiküldetésre kell mennem.Az alap munkaidőm reggel 8:45-től 20:15-ig tart, de a kiküldetés miatt tömegközlekedést kell igénybe vennem ami azt jelenti, hogy 6:15-kor indulok és 22:52-kor érek haza.Tehát 10,5óra munkaidő helyett ≈16,5órát lennék távol.

Ez munkavállalói szempontból reális-e vagy csak egyéb juttatások fejében lehetséges esetleg,milyen lehetséges opciók vannak ennek megtagadására?

Szerződésben tudomásul vettem, hogy vállalnom kell a kiküldetést.



2023. júl. 23. 15:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"Szerződésben tudomásul vettem, hogy vállalnom kell a kiküldetést."


Megtagadhatod, csak ne lepődj meg, ha kirúgnak.

2023. júl. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért írtad alá, ha ez nem tetszik?
2023. júl. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Már nem most írtam alá a szerződést azóta változott egy két dolog ami nem publikus.
2023. júl. 23. 15:37
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Elmondod nekik ezt, amit itt. Aztán vagy kifizetik az extra időt vagy nem. Ha megtagadod, lehet ki rúgnak rögtön.
2023. júl. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 krwkco ***** válasza:

Megdöbbentő és kizsákmányoló módon a kiküldetés munkahelyére való utazás nem számít bele a munkaidőbe:

[link]

2023. júl. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ennél a cégnél bele számitana a munkaidőbe ,mivel keretrendszeres beosztásunk van.

Viszont azt nem is írtam hozzá, hogy 3x kellene mennem kiküldetésre és ezáltal ugye nagyon megnőlne az óraszámom ezért, hogy ne kelljen túlórát fizetniük elküldtek "össze-vissza" szabadságra havi 5 napra.

2023. júl. 23. 19:15
 7/8 krwkco ***** válasza:

"Viszont azt nem is írtam hozzá..."

Azt javaslom, hogy legközelebb kérdezz normálisan. A valós helyzet leírásával. Részemről ennyi.

2023. júl. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mert ez már annyira nem hozzá tartozik a kérdésemhez ezért feleslegesnek éreztem még akkor leírni.
2023. júl. 23. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!