Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen módon érdemes még...

Milyen módon érdemes még pénzt befektetni?

Figyelt kérdés

Van néhány millió forintom, ami jelenleg a bankban csücsül.

Pár éve befektettem PMÁP -ba, viszont nem szeretnék további állampapírt venni.

Szeretnénk euro / dollár alapon valahova pénzt fektetni, viszont nem tudom pontosan mibe érdemes, milyen lehetőségeim vannak.

5-10 éves, nem magas kockázatú befektetési lehetőségeket keresek, ami nem túl bonyolult.



2023. júl. 26. 12:02
 1/4 A kérdező kommentje:
Revoluton van más valutákban pénzem, ott láttam tőzsdei lehetőségeket, viszont ott ahogy utánanéztem, az adózás nehezebb, mivel nem forint alapon működik.
2023. júl. 26. 12:05
 2/4 anonim ***** válasza:
57%

"Szeretnénk euro / dollár alapon valahova pénzt fektetni"


"adózás nehezebb, mivel nem forint alapon működik"


Döntsd el, hogy akkor melyik. Rövidtávra kötvénynél nem fogsz jobb lehetőséget találni, maximum nagy kockázattal, aminek a végén felezheted befektetésed. Tőzsde nem való 10 évre.

2023. júl. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%

"az adózás nehezebb, mivel nem forint alapon működik"


Semmi nehézség nincs benne, a vétel napi és az eladás napi MNB-árfolyammal forintosítod a profitot.

2023. júl. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Én inkább kisebb befektetésekben gondolkozom, mert nincs túl sok pénzem (így fontos elmondanom, hogy tapasztalatom sincs ezen a téren), viszont követek hasonló témában tartalomgyártókat inspiráció miatt (na meg persze a “ha egyszer több befektethető pénzem lesz”-re alapozva 🙈).

Lényeg a lényeg, egy csajszinál láttam, hogy dubai-i ingatlanokba lehet befektetni egy online platformon keresztül.

Összességében annyi az egész (persze, ha jól emlékszem, ennek majd utánaolvasol, ha érdekes lehet), hogy minimum 200.000 forinttal tudsz beszállni és adott ingatlanokra “dobsz össze” más befektetőkkel, amely ingatlan után, a részesedésed arányában kapsz pénzt minden hónapban.

Mikor először találkoztam ezzel a lehetőséggel, nagyon szimpatikusnak és kecsegtetőnek tűnt. 200.000-nél még nincs túl nagy hozam, ahogy számoltam, azonban 4-5 millió forinttal egész baráti összeg folyna vissza az én matekom szerint.

2023. júl. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!