Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lakcímváltoztatáskor hova...

Lakcímváltoztatáskor hova kell bemennem még a kormányablakon kívül?

Figyelt kérdés

Próbálom összeszedni és listát írni, hol kell jeleznem majd a megváltozott lakcímem.


Az állandó lakcímem fog változni, tartózkodási hely maradni fog.


Kormányablak, az az első nyilván.

Utána bank,

Biztosító

NAV

Mobilszolgáltató

Háziorvos, de az majd ráér ha legközelebb megyek hozzá


(Közmű ilyesmi, nem lényeg, mert az más nevén van, én csak más házába költözök majd be)


Mit hagytam ki a rövid listából ? Illetve van esetleg, ahová be sem kell menjek, mert aktuálisan, rendszerből tudni fogják, hogy változott a lakcimem, nem is kell nekik szólni?


2023. aug. 1. 10:10
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

"Lakcímváltoztatáskor hova kell bemennem még a kormányablakon kívül?"


Az új lakásba/házba.

2023. aug. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"Kormányablak, az az első nyilván.

Ez így van, hiszen ott veszik nyilvántartásba az új címed.


Utána bank

Én ilyesmi miatt soha nem rohangáltam a bankba. Volt, hogy 2 év múlva volt ott dolgom, akkor szóltam, hogy megváltozott 2 éve a lakcímem. Semmi probléma nem volt belőle.


Biztosító

Ide sem rohangáltam emiatt soha, pedig vagy 4-szer költöztem már. Nekem az a lényeg, hogy a postai levelek megtaláljanak.


NAV

Ide biztosan nem kell menned, mert a NAV az országos lakcímnyilvántartóból szedi az adatokat, tehát látni fogják, hogy bejelentkeztél egy címre. Felesleges út lenne. A NAV-hoz maximum a levelezési címedet jelenthetnéd be, ha nem azonos a lakcímeddel, vagy tartózkodási helyeddet. A levelezési címre országos nyilvántartás ugyanis nincs.


Mobilszolgáltató

Hasonló a helyzet, mint a többi szolgáltatónál. Én nem rohangáltam.


Háziorvos, de az majd ráér ha legközelebb megyek hozzá"

A háziorvosnak sem meséltem el mindig, hogy éppen mikor hova költöztem. Ha valami miatt szükséges volt, akkor rákérdezett arra, hogy helyes-e a náluk nyilvántartott lakcímem, aztán ha nem volt az, akkor javították az éppen aktuálisra (bemondásra). Ugyanez volt a helyzet akkor is, amikor a munkaköröm változott meg, mert ma már kötelező feltüntetni a táppénzes orvosi igazoláson a munkakört is.

2023. aug. 2. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm #2! Ment a zöld
2023. aug. 2. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!