Miért drágább??

Figyelt kérdés

Aranyfülbevalót szeretnék venni,de majdnem mindenhol az üzletekben olasz arany fülbevalót árulnak.

Találtam egy üzletet,ahol ékszerész dolgozik..itt a kirakatban a fülbevaló 3×-os áron van.

Gondolom magyar arany.

A kérdésem,hogy melyik tartja jobban az értékét?

Számit-e ez vagy teljesen mindegy?



2023. aug. 18. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:
49%

Maga az aranyékszer nem jó értékmegőrzésre. Pontosabban valamennyit mindig érni fog, de közelsem annyit, mint amennyiért vetted.

Az aranyékszer ára 3 fő részből áll. Maga az arany ára, ami benne van, 14 karát, 18 karát stb.

És van egy készítési költsége és áfa költsége.

Amikor te eladod, a vevő ékszerész csak az arany után fizet.

Pl. 100.000Ft egy fülbevaló, abból 27.000Ft az áfa, pl. 23.000Ft a készítési költség és csak 50.000Ft maga az arany.


Az ékszer árak függnek attól is, hogy maga az ékszerész mennyiért dolgozik. Pont ugyanaz, mint egy burkoló a fürdőszobában. Van aki százezerért rakja fel a csempét, van aki kétszázért.

2023. aug. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%

“ Pl. 100.000Ft egy fülbevaló, abból 27.000Ft az áfa, ”


Ezt hol álmodtad?

2023. aug. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%

Kedves, drága, Kapuzárási P, aki privátban gyalázkodó, zaklató üzeneteket küldözgetsz!


Értem én, hogy matekból egyes voltál.


Azt is értem, hogy pénzügyi analfabéta vagy.


Azt is értem, hogy csak annyira vagy képes, amit privátban írogatsz.


Azt azonban tudnod kell, hogy ezért full felesleges volt felregisztrálni erre az oldalra.


Segítek, az áfakulcs, és az áfa tartalom nem ugyanaz…


Azt nem tudom, hogy olvasni és értelmezni tudsz-e. Mindenesetre, aki igen, az érti ,amit írtam.

2023. aug. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Segítek.


Ma Magyarországon, a matematikatudomány jelen állása szerint, ha valami

100.000 Ft-ba kerül, abból 21.260 Ft az ÁFA.


Ezt leellenőrizheted úgy, hogy


100.000-21.260=78.740 Ft.


78.740*1,27= 99.999,8 = ~100.000 Ft

2023. aug. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!