Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tényleg érdemes a mátrixból...

Tényleg érdemes a mátrixból kilépni?

Figyelt kérdés

Amióta Andrew Tate felbukkant, egyre jobban elkezdett erősödni az eddig is jelen levő mátrixos nézet, miszerint mindannyian egy mókuskerékbe vagyunk, reggel ébresztőórára kelünk, hogy elmenjünk a munkahelyünkre, ahol egy rohadék főnököt kell eltűrni, majd 4-kor hazamenni, fáradtan vacsora után a tv elé ülni, majd fürdés, és ágyba fekvés, hogy másnap előröl kezdődjön minden. Kérdés, hogy ebből tényleg ki kellene lépni? Egyre többen hangot adnak ennek, és egyre jobban nyomják a szöveget, csak ha belegondolunk, ha tegyük fel mindenki kilép a mátrixból, akkor felbomlik a jelenlegi világrend. Mivel van egy berendezkedés, mindenki tanul valamit, amihez ért, vagy szeretne csinálni (jó esetben), és a munkaerőpiac ezen szegmensében igyekszik elhelyezkedni, dolgozik hozzájárul a GDP emelkedéséhez, fizetést kap, amiből adót vonnak le, hogy közszolgáltatásokat finanszírozzanak. Ha holnaptól mindenki megtehetné, hogy gép előtt ülve akkor dolgozzon, amikor akar, és csak dropshipping, tőzsde, kripto, forex meg stb-vel foglalkozna, akkor ez a világrend felbomlana, ami veszélyekkel is járna, mivel ugye ecsetelni sem kell, hogy mennyi mindenre szükség van, amivel a mátrixosok nem foglalkoznak, ugyanakkor azt is be kell látni, hogy ez tényleg nem szabadság, hogy van egy napon kb 4 óra érdemi időd amit arra használsz, amire akarsz, mert reggel készülsz munkába, 8 óra elmegy vagy eosszabb esetben 12, és ha délután hazamész, vacsorázol, onnantól estig van egy kis szabadidőd. Évente egyszer eljutsz nyaralni, van vagy 25 nap alapszabadságod, meg a hétvégék. Igazából mindenkin azt veszem észre a környezetemben, hogy elege van ebből, sopánkodnak milyen hamar elmegy a hétvége, már megint hétfő, milyen hosszú a hét, alig van szabadidő stb. Ezeket mondják csak.

Szóval ez kicsit ilyen patthelyzet, hogy a mátrix is sz.r, viszont ha mindenki ebből a rendszerből kilépne, az se tartható állapot. Hol a megoldás?



2023. aug. 22. 07:02
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
75%

A gyerekedet tudod kimenteni a kerékből: nem csinálod meg.


A bérrabszolgák azt nem fogják fel hogy pontosan a túlkínálatuk okozza a nyomorúságukat, így továbbra is halomra szülik a jövő bérrabszolgáit.

2023. aug. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
37%

Én pl. reggel felkelek (nem órára, hanem ahogy épp sikerül), majd kutyasétáltatás és reggeli után leülök a géphez és megcsinálom az aznapi melót. Van, hogy 9-től kettőig dolgozok, van, hogy tovább, melótól függ. Amíg a heti sprint kész van, nem számít, mennyit dolgoztam. Ja, és szeretem a munkámat, nincs "rohadék főnököm", valamint az otthonom kényelméből tudok mindent intézni.

Ja és munka után vagy a kutyával játszom, vagy elmegyek sportolni, vagy bemegyek a városba a feleségemmel vacsorázni/szórakozni/iszogatni.

Köszi, én ebből nem akarok kilépni.

2023. aug. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
40%

Andrew Tate arra találta ki ezt a demagóg halandzsát, hogy az olyan boldogtalan lúzerekből akik vevők erre az incel konteózásra, gennyesmód meggazdagodjon.


Illetve neki pont az a célja, hogy befolyásoljon, és arról győzzön meg hogy nyomorult az életed, mert akkor tökéletesen kiszolgáltatott leszel az agymosására, hogy eladja neked a szarjait, és még több pénze legyen.

2023. aug. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
39%

Hozzáteszem hogy még véletlenül sem érdekel az a sok baromság amit Andrew Tate összehord, de ha már követed őt legalább annyi intelligenciád legyen hogy mire használja a "mátrix" kifejezést, mert végképp nem arra amit te leírtál...


De végülis a lényegen nem változtat, ha neked ennyiből áll az életed hogy reggel 8-kor felkelsz bemész dolgozni ahol eltűröd a rohadék főnököt és délután 4-ig dolgozol azért hogy ne halj éhen, akkor már értem miért vagy vevő ilyen Andrew Tate féle hülyékre.


Gondolom be is fizetsz a havi szinten 50 dolláros fos kurzusára a nettó 300-350 es nevetséges fizetésedből hogy felvilágosodj és menő gyerek legyél. Csak halkan súgom meg hogy helyette inkább tanulj valami piacképes dolgot amit tényleg az előnyödre tudsz fordítani 😘

2023. aug. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Hihetetlen mennyi nyomorult analfabéta van, aki értelmezni se tud.


#2 akkor te valszeg nem vagy ennek a klasszikus értelemben vett mátrixnak a része, ha elégedett vagy a munkáddal. Nemtom ez esetben miért vetted mégis magadra a kérdést. Egyébként gondolom egy 100 milliós autót azért te se engedhetnél meg magadnak az elégedett életeddel sem, meg évente 3 nyaralást Maldiv-szigetek kaliberű helyeken.


#4 te meg valami végképp funkcionális analfabéta vagy, a szalmabáb effektusoddal nem tudok mit kezdeni, te nem velem vitatkozol, hanem a képzelt gondolataiddal, amit kitaláltál, mert én rohadtul nem ezt írtam, amire te reagáltál. Egy szóval se írtam, hogy követem őt, vagy előfizetek a kurzusára, sőt azt sem, hogy ilyen életem van. Én jelenségről beszéltem, ami létezik, és amiben az emberek 90%-a benne van. Az, hogy neked a 8 általánosból nem maradt meg még a szövegértés sem, kizárólagosan a te szégyened. Ha meg te ennyivel jobban tudod nálam, hogy mit ért a màtrix alatt Andrew Tate, talán inkább te követed őt.

2023. aug. 22. 09:08
 6/30 anonim ***** válasza:
68%

#5 "Én jelenségről beszéltem, ami létezik, és amiben az emberek 90%-a benne van"


Nem, ebben nem az emberek 90% van benne hanem a hozzád hasonló tanulatlan, céltalan, életképtelen és műveletlen emberek. Továbbá azt sem értem miért hoztad a saját megállapításodat összhangba Andrew Tate filozófiájával, mikor ő teljesen más kontextusban használja a mátrix kifejezést és teljesen másra érti azt? Másodsorban pedig miért érdekel az hogy az emberek hány százaléka nem tud érvényesülni az életben, meg akarod váltani őket vagy mi? Ha te nem ilyen életet akarsz mert neked ez nem megfelelő akkor teszel érte hogy neked ne ilyen legyen, az is lehet hogy másnak ez jó. Viszont részedről ezen filozofálni annyi értelme van mint amikor a költők vagy az írók világfájdalomtól szenvednek. Kezeltesd magadat klinikai szakpszichiáterrel

2023. aug. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
64%

"Egyébként gondolom egy 100 milliós autót azért te se engedhetnél meg magadnak"

Valóban nem, de nincs is rá igényem. Egy 15 milliós kocsit viszont simán meg tudnék venni, mégis egy olcsó városi kisautóm van. Miért? Mert közlekedni kell a kocsi, nem pedig villogni és mert évi 10 ezer kilométerrel, gyerekek nélkül tök fölösleges a nagy és drága autó.


"meg évente 3 nyaralást Maldiv-szigetek kaliberű helyeken"

Megtehetném, de nincs ingerem évi három nagy utazásra. Általában kora ősszel megyünk el valahova 10-12 napra, amikor a sok gyerekes család már nem zavar, meg nincs már az a bődületes hőség a mediterraneumban sem. Plusz még évente 2-3 kisebb kiruccanás. Nekünk ez így jó.

2023. aug. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

#6 továbbra sem tudok mit kezdeni azzal, hogy egy funkcionális analfabéta vagy, hiába habzik itt a fejed, inkább neked kellene kezeltetned magad. Te nem velem vitatkozol, hanem a képzeleteddel, mivel nem magamról írtam, és nem erről szólt, mint amire reagálsz. Hiába tolod tovább a kretént, ahelyett, hogy elismernéd, hogy egy analfabéta vagy és nem tudtad értelmezni a kérdést.


"Nem, ebben nem az emberek 90% van benne"


Egyébként ebben igazad van, tényleg nem 90%, hanem 99. Ez közelebb van a valósághoz.


Még csak észre sem veszed egyébként, hogy amivel te állandóan "érvelsz", hogy tanulatlanság, piacképes szakma stb az is pontosan a mátrix. Miért nem azzal dobálóztál az előbb is a tanulás helyett, hogy miért nem vállalkozok? Egyébként van diplomám is, és aránylag normális helyen dolgozok vele, ahol alig kell kiköpni a belem, mégis reálisan látom a világom, attól, hogy te esetleg elhiteted magaddal, hogy jó életed van, és te magas pozícióban állsz ebben a rendszerben attól még te is csak egy kishal vagy. Ez is egy tipikus sablon ember hozzáállása, hogy elhiteti magával, hogy ő jól elvan, és ő mennyire értékes. Valójában, ha holnapra történik veled valami, akkor is talalnak mást, aki kitöltené a helyedet a fogaskerélben.


Valamiért az emberek 99%-a csak alkalmazotti gondolkodást tud. Minden ilyen kérdésre az első reakció, hogy "miért nem tanulsz stb." Valahogy sose azzal jönnek elő, hogy miért nem vállalkozol és adsz el valami terméket vagy szolgáltatást. Amikor azt mondják, hogy tanulj, az tetszik vagy sem, azt jelenti, hogy képezd magad egy jó alkalmazottá. Persze alkalmazottak nélkül nincs működő rendszer, ez tény, és épp ezért is ez az elméleti kérdés, ez így egy patthelyzet. Napi 8 órát dolgozol, a hétvégéid szabadok csak, és 25 nap szabadságod van, aminek a felével a munkáltatód rendelkezik. Ellenben, ha meg mindenki kitörne ebből, az meg összeomláshoz vezetne, szóval ez érdekes. És hogy ez költők világfájdalmához hasonlítható? Ha annak tartod, akkor elfogadom, szerintem ez értelmesebb kérdés és nyitottság esetén érdekes diskurzus alakulhatna ki, csak ehhez a 8 általánost neked kell kijárni, vagy fejleszteni a szövegértésed, ha már ennyit felejtettél.


Egyébként nemtom továbbra sem, hogy szerinted mit ért Andrew Tate a mátrix alatt, ezek szerint te tényleg követed velem ellentétben, megoszthatnád velem.

2023. aug. 22. 10:25
 9/30 anonim ***** válasza:
59%

Kérdező, te miért gondolod azt hogy az aki "vállalkozó" az nulla tudás és energiabefektetéssel, már a vállalkozása bejegyzését követő első naptól keresi a sokmilliókat, és egyébként az év 365 napjából 364-ben csak lebzsel, rá se néz a vállalkozásra csak kiveszi a magától termelődő csilliókat.


Mert amit írsz abból az jön le hogy ezt hiszed.

2023. aug. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
48%
Egyébként szeretném azt hinni a kérdezőről hogy csak egy troll, aki itt szórakoztat minket, és lehet hogy az is, az viszont nagyobb baj, hogy simán azt is el tudom képzelni hogy ezeket teljesen komolyan gondolja...
2023. aug. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!