Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Eladtam az autómat XY összegér...

Eladtam az autómat XY összegért úgy, hogy én maradtam a tulajdonos. És most szeretném vissza venni az üzembentartótól. KÉRDÉS, Ugyan annnyi összeget kell kifizetnem, mint amennyi az üzembentartói szerződésben van?

Figyelt kérdés

2023. aug. 30. 22:27
 1/7 anonim válasza:
100%
Ugy nem adtad el
2023. aug. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy nem lehet valamit eladni, hogy te maradj a tulajdonos.

Az üzembertartói szerzödés bérlet, azaz kölcsönadod az illetönek bizonyos összeg ellenében, logikailag ugyanaz, mintha egy lakást adnál ki valakinek.

Ha felmondod a szerzödést, akkor neked semmit nem kell fizetni.

2023. aug. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

"Eladtam az autómat XY összegért úgy, hogy én maradtam a tulajdonos"

Nem adtad el, hanem okosba' megbizniszelted üzembentartói szerződéssel, mer' úgy óccsóbb átíratni.

Ha vissza szeretnéd csinálni az üzletet, annyit kell fizetned, amennyiben a mostani üzembentartóval megegyeztek. Ez ismételten egy alku lesz, olyan, mint ami az okosba' eladás előtt volt.

2023. aug. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 krwkco ***** válasza:
100%

Elvileg tulajdonosként bemehetsz a hivatalba és töröltetheted az üzembentartót.

A gyakorlatban még vissza is kell szerezned fizikailag. Mivel birtokba adtad, ez jogilag is kérdéses az engedélye nélkül.

Etikailag pedig ugyanúgy meg kell állapodnod a jelenlegi üzembentartóval, mint amikor odaadtad neki. Kérhet kevesebbet a visszaadásért, ugyanannyit, de akár többet is.

2023. aug. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Eladtad a kocsit és te maradtál a tulajdonos, mi?

Tudod, nem lehet egyszerre szűznek is maradni, meg dugni is egy jót!

2023. aug. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Járműtulajdonosnak tartod magad, de az "eladás" kifejezés jogi értelmezése már nem megy? 😜
2023. aug. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 krwkco ***** válasza:
69%

Kár ezen az "eladtam"-on rugózni. Közismert, hogy nagyon olcsó autóknál a felek meg akarják spórolni az átírás költségét. És az ilyen egyezség szerint az üzembentartó használati joga végleges, amíg az autó bontóba nem kerül. Mindenki tudja, hogy miről van szó.

És nem a szóhasználat itt a legnagyobb probléma.

2023. aug. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!