Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A munkáltató levonhatja a...

A munkáltató levonhatja a béremből a szélvédő árát?

Figyelt kérdés

A munkahelyem egy kavicsbánya közelében van, és az odavezető kb 800 météres földúton sok teherautó jár. Épp égy sódert szállító teherautó mögött haladtam, annak a kereke pedig felvert egy kavicsot, ami betörte a céges autó szélvédőjét. Fél éve dolgozom itt, és az az igazság, hogy az elején a főnököm erre már felhívta a figyelmem, hogy tartsak nagy követési távolságot, épp ezért, mert kamionok mögött gyakran röpködnek a kövek.

Igen, elkúrtam, mert elkerülhettem volna, de ezekután jogos, hogy nekem kell kifizetnem a kárt?



2023. szept. 15. 10:53
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Hat vagy kifizeted vagy kirug. Sok opciod nincs. Elore szolt, te hibaztal, vallald a kovetkezmenyt
2023. szept. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk volt biztosítás az autókra, így ha az alja is leszakadt, akkor se terhelték át a munkavállalóra. Munka eszközöket munkahely biztosítja, viszont te vagy felelős az állapotáért.


Amit tehettél volna, hogy megállítod a kamionost és kérsz egy nyilatkozatot, személyes adatokat, amit benyújtasz a biztosítójánál, mivel ő okozta a kárt. Utólag marad a saját zseb, miért fizessen helyetted a munkáltató?

2023. szept. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2023. szept. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem vonhat le semmit a béredből. De kifizettetheti veled a szélvédő javítást. Ha más nem, egyezz meg vele hogy felezed a költségeket. Végülis te sem érzed magad ártatlannak.
2023. szept. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Persze, elismerem, hogy az én hibám, de akkor is túlzásnak tartom, hogy 100ezret fizessek egy ilyen hülyeségért. 50-50 talán még fair lenne, azt fel is ajánlottam a főnöknek, de kiröhögött.
2023. szept. 15. 16:38
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Jó bunkó főnid van.
2023. szept. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
mondj fel.
2023. szept. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"A munkáltató levonhatja a béremből a szélvédő árát?"


Hivatalosan nem tehet ilyet. Munkabérből nem vonhat a munkáltató kénye-kedve szerint, - hacsak írásban hozzá nem járultál a levonáshoz -, hiába okoztál neki kárt.


Követelni követelheti a kárát, amit majd önként megfizethetsz, ha elismered azt. Ha nem fizeted meg önként és dalolva az elismert kárt, akkor jogi úton hajthatja csak be. Ezt sokan nem tudják és birka módon tűrik, hogy a fizetésük felett ilyen esetben is a munkáltató rendelkezzen!


Munkaügyi probléma esetén a kormányhivatalokban található munkaügyi hatóság az illetékes.

2023. szept. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!