Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Álláskeresési járadék jár? Ha...

Álláskeresési járadék jár? Ha igen akkor köteles vagyok minden munkát elvállalni amit felajánlanak munkaügyi központban?Vagy megkapom a járadèkot? Mi a menete ennek?

Figyelt kérdés

Bejelentett munkaviszonyom van 2017.09 hónap óta.


Született egy gyerekem. Vele már terhesség alatt is táppènzzen voltam. Majd utána Csed, Gyed. Gyed lejárta után fizetés nélküli szabadságon voltam.


Hétfőn megyek közös megegyezéssel leszámolni.


Párom folyamatos műszakban dolgozik. Én csak pár órás munkát tudnék majd vállalni ha a gyerek beszokik oviba. ( ez folyamatban van). Emiatt mindenképp csak a környéken tudok elmenni dolgozni.


Ha bemegyek munkaügyi hivatalba akkor josogult lehetek álláskeresèsi járadèkra ha korábban (2014) igénybevettem olyan támogatást amit a kormányhivatal fizetett úgy hogy egy tanfolyamot csináltam.

Köszönöm szépen



2023. szept. 20. 13:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Nincs összefüggés a tanfolyam és az álláskeresési járadékra jogosultság között. Ha valóban 2017. óta van folyamatos munkaviszonyod, ami majd most fog valamikor megszűnni, akkor jogosult vagy álláskeresési járadékra. A maximális 90 napra.


"Ha igen akkor köteles vagyok minden munkát elvállalni amit felajánlanak munkaügyi központban?"

Nem vagy köteles, de nyilván egy bizonyos pont után az elutasítások nem fognak működni. Én 3 helyet utasítottam el, mindegyiket meg kellett írásban indokolnom. Az indok érthető és jogos volt (szintén óvodás gyerekem volt), nem kekeckedtek, végig kaptam az ellátást, majd annak lejárta után magam találtam munkát. Mivel másik megyébe kellett utaznom 2-szer is interjúra, ezért annak költségét is megtérítették.

2023. szept. 21. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!