Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Normális, ha 29 évesen csóróna...

Normális, ha 29 évesen csórónak érzem magam saját lakással, 5 millió megtakarítással, nettó 500 fizuval?

Figyelt kérdés

Értem én, hogy sokaknak még ennyi sincs, vagy még kilátása sem, hogy valaha legyen akár ennyije is. De nálam sem tökéletes minden, a lakás az egy 25 milliót érő panel egy vidéki nagyvárosban. A nettó 500 pedig nem havi fix, hanem nyárra kimegyek dolgozni külföldre, ott megkeresek 5 milliót 3 hónap alatt, aztán itthon még eldolgozgatok valami minimálisat havi 100-150-ért és mellette iskolába járok. (És ha összeadom az éves keresetem és osztom 12-vel, úgy jön ki kb. havi 500.)


Ráadásul a két gyerekkori legjobb barátom közül, akik velem egykorúak, az egyiknek 50 milliós háza van már, amit családi segítséggel vett néhány éve 10 millióért, a másik barátomnak pedig 100 milliója van, mert 10 milliót félretett a programozói fizetéséből, aztán tőzsdézni kezdett 2-3 éve és nyert rajta azóta kb. 100 milliót. Nem vicc. Csak a szűk családjának és velem együtt két barátjának mondta el. Szóval hozzájuk képest is mérem magam és azt érzem nem állok olyan jól.


2023. szept. 27. 07:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
55%

Szubjektív jelzőkkel, hogy “normális” meg “csóró” nem mész sokra.


Határozd meg hogy milyen nettó vagyon elérése a célod, hány éves korodra és hogyan. Ahhoz mérd majd hozzá a tény teljesítményedet, és a számok beszéljenek ne a képlékeny jelentésű szavak. Sok sikert ehhez.

2023. szept. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
9%
Ilyen az emberi természet, hiába tudom, hogy nem kéne, én is mindig csak azokat nézem, akiknek jobb. Pl. az őrületbe kerget, hogy az egyik haverom 3 évvel korábban pontosan ugyan annyi pénzből egy sokkal jobb házat tudott még venni, mint én, mert épp rohantak az ingatlanárak, mintha nem lenne holnap. Pedig én közelebb vagyok a programozó barátodhoz anyagilag. :) És hiába tudom, hogy hányan vannak akik semmilyen házat sem tudtak venni, nem fog megnyugtatni, alapvetően a közvetlen baráti köréhez hasonlítja magát az ember. Le kéne erről is szokni, de én sem tudom hogyan.
2023. szept. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Őszintén szólva nem tudom mit szeretnék. Viszonylag szegényebb családból jövök és a szüleim sosem akartak többet az élettől, mint egy saját lakást és egy nyugdíjig fix állást, amit elég korán elértek és azóta csak elvannak. De szerencsére egyrészt taníttattak, másrészt normális, értelmes, jó családokból jövő, célokkal teli barátaim lettek már gimitől kezdve, akiktől láttam a jót, hogy lehet ennél többet is akarni, harmadrészt magam is képesnek tartom több elérésére, csak sokszor a belső motiváció hiányzik.


Vágyom egy igazi, gondtalanabb, középosztálybeli életre, csak sokszor belső gátakat emelek saját magam számára, hogy szerintem ezt miért nem tudom elérni, vagy miért nem érdemlem meg, vagy miért is elégedjek meg azzal, ami most van. Fejben kellene továbblépnem először, hogy anyagilag is tovább tudjak, ezt gondolom.

2023. szept. 27. 08:10
 4/25 anonim ***** válasza:
76%
A szomszéd fűje mindig zöldebb. Ezért nem szabad magad másokhoz mérni, csak azt kell nézni, te hogy boldogulsz és elégedett vagy-e azzal, amid van.
2023. szept. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
0%
Hat te a kozeposztalyhoz meg jo 1-2 millioval kene noveld a havi beveteled
2023. szept. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
75%
Normális.
2023. szept. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
0%
Tipikus IT-n kivuli eletpalya: panel valahol lent a vilag vegen, napszamos munka Burgenlandban stb. Igazabol az atlag csoro retegbol nem logsz ki, de ha normalis eletet elnel akkor ennyi idosen mar vagy contractorkent fejlesztenel kulfoldi cegeknek vagy itthon team lead poziban dolgoznal valamelyik jelentos IT cegnel.
2023. szept. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

#7


... vagy bármilyen magas hozzáadott értékű szakmában. Azért ezt tegyük hozzá, nem csak ITban lehet millió felett keresni pár év tapasztalattal.


Egyébként ja. Szerintem amid van azért az átlagnál több. Nyilván nem a 100 milliós lottót megnyert haverhoz kell mérni magad.

2023. szept. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
31%
Napi önigazoló kérdés is megvolt
2023. szept. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
52%
Teljesen normális.
2023. szept. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!