Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Komolyan lehet venni egy...

Komolyan lehet venni egy olyan osztrák céget ahol előre kell utalni (szerződéskötés után) a szállásra pénzt illetve paypal-ra kell utalni a pénzt?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon kamu szagú, viszont ellökni se akarom magamtól a lehetőséget, ha valós...
2023. szept. 28. 14:27
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Nem tudjuk, semmilyen érdemi információt nem osztottál meg.
2023. szept. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Igen, sok szálloda kér előleget. Sok utazási iroda kér előleget.


De gondolom itt valami rabszolgaközvetítőre utalsz aki előre kéri tőled a munkáskaszárnya díját, igaz? Csak elfelejtetted megírni a kontextust. (Kontextus: a jelenség megítélése szempontjából lényeges körülmények)

2023. szept. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Biztos hogy nem utalnek ppra penzt..


Siman atvernek.

Ha hivatalos ceg lenne akkor hivatalos bankszamlara kerne.

2023. szept. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Bocsánat, a kontextus lemaradt.

Tudom egyébként mit jelent, nem tanulatlan vagyok max figyelmetlen és zöldfülü :)


Gyári munkáról lenne szó, üveggyár. És igen, munkaközvetítőcég kérte.


De meg is kaptam a válaszokat köszönöm.

2023. szept. 28. 14:49
 5/8 A kérdező kommentje:

Azzal indokolták a paypalt, hogy egyszer már visszaéltek a cég bankszámla adataival amiből rendőrségi ügy lett és a visszaélések megelőzése végett döntött így a cég....


Ordít róla, hogy kamu, de vészmadár se akarok lenni...

2023. szept. 28. 14:52
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

Aztan hogyan eltek volna vissza a bsz adatokkal.. nyilvan sehogy.


Ha leirom a bsz szamom ide, senki nem tud vele kezdeni semmit. Kb a hajara kenheti.

2023. szept. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
Ne kelljen már magyarázni, hogy ha neked kell a leendő munkahelyednek fizetni, akkor az nyílván csalás.
2023. szept. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A szállásért szoktak előre kérni pénzt, ez nem újdonság, bár nekem új infó volt. Unokabátyám Németországban dolgozik, tőle előre kérték és még mindig ott van, nem verték át. Ezért tettem fel a kérdést.

Nem kell mindjárt leharapni az ember fejét mert kérdez valamit a gyakori KÉRDÉSEKEN.

2023. szept. 29. 05:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!