Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kérhet az eladó utólag pénzt,...

Kérhet az eladó utólag pénzt, üzenetben vásárlás után,ha ingyenesre állította a szállítást, a terméket meg kifizettem?

Figyelt kérdés

A történet röviden,a következő. Egy hölgytől vettem régi iratokat E-bayen.

Első két nap, vettem 2-2 db-ot, de írtam neki,hogy legközelebb várjunk pár napot,összesítse a tételeket,és úgy fizetnék,ha lehet. Mert neki is kényelmesebb. Bele is ment. Vettem tőle újabb tételeket, amiknél ingyenesre állította a postaköltséget. Az első két turnust,azt ugye kifizettem. 2 x 1,20 Euro sima levélként. Még azokat sem küldte el. Amiket utána vettem, azoknál ingyenes szállítási költséget adott meg,így kifizettem a tételeket. Ma kellett volna elvileg feladnia őket. Itt jött az,hogy írt egy jó hosszú üzenetet, miszerint 5,49 Eurot még be kellene fizetnem, vagy azt írta még vegyek valamit tőle,és akkor hozzácsapja a postaköltséget...Mármint az 5,49 Eurot. Ez így szabályos? Hiszen,én kifizettem minden tételt, a postaköltséget ő állította be,és tette ingyenessé. Megteheti,hogy akkor egy vásárolt terméket sem ad fel? Miután írtam neki levélben,hogy akkor miért állította be a postaköltséget ingyenesre, nem válaszolt.Nem kaptam tőle estére sem választ. Amúgy több mint 1000 eladása van,és 100%-ban pozitív.


2023. okt. 3. 00:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ingyenesre állíthatja a szállítást. Lehet, hogy belekalkulálta a feladási díjat a termék árába. Nem tudsz csak úgy befizetni pénzt neki. Vásárolj tőle, az szabályos, ő meg úgy árazza a dolgait ahogy akarja. Ez is szabályos.
2023. okt. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De utólag akar pénzt kérni..beállíthatta volna mindegyiknél a szállítási költséget,de nem így tett. Ezért nem értem.
2023. okt. 3. 00:31
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Azt akkor bukta az eladó. Nem vagy köteles kifizetni.
2023. okt. 3. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!