Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A Black Friday idén is átverés...

A Black Friday idén is átverés lesz Magyarországon?

Figyelt kérdés

Nyugaton, főleg az USÁban tényleg vannak ilyenkor elképesztő akciók, itthon meg gyakorlatilag vagy valami kamu akció van hogy előtte egy héttel felemelték az árát és abból levonnak valamennyi % ot ami gyakran még nem is lesz olcsóbb mint a régi ár, vagy 10-20 % akciókat tüntetnek fel valami óriási akciónak...


Szóval idén is kamu lesz a magyar Black Friday?


2023. nov. 8. 15:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Ugyanolyan lesz, mint korábban.
2023. nov. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Idén se várj 10-20%-tól nagyobb leáraázást. Mármint elektronikai cuccoknál semmiképp.

Viszont pl. vegyiárut tényleg elég jó áron lehet ilyenkor venni. Én mindig ilyenkor szoktab bespájzolni mosogatógéptablettából, mosókapszulából, tisztítószerekből. Nem romlik meg és ilyenkor 30-40%-kal olcsóbban lehet venni, mint máskor.

2023. nov. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem teljesen hibbant, az nem azért vásárol ilyenkor, mert Black Friday van, hanem egyszerűen erre az időszakra időzíti a drágább holmik megvételét. És éppen ezért már néhány héttel, egy-két hónappal előtte akár el is kezdheti megfigyelni az adott termék árát, így könnyen átláthat a kereskedői turpisságokon.
2023. nov. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%
Ha 20% akciót adnának is elektronikai cikkekre, azt is úgy csinálják majd, hogy egy 20%-al magasabb kamu árat írnak fölé áthúzva, hogy ehelyett ennyibe kerül, ahogy minden évben teszik, vagyis kiemelve akciósnak kamuzzák neked azt az árat amennyiért amúgy is árulják. Csak tudnám miért nem vertek még eddig ki fogyasztók megtévesztése miatt akkora bírságot, hogy füstöljön.
2023. nov. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
kamu bizony.. pár hete a tv ami kinéztem 149e volt, most 234e. BF előtt feltornásszák az árakat.
2023. nov. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Ami itthon Black Fridaynek van csúfolva, az csak majomkodás. Mindenféle árváltozás lesz majd a komolytalan mértékű kedvezményektől a két hónapja megemelt árak visszacsökkentéséig. Itthon ez az ünnep nem létezik a klasszikus értelemben véve, ugyanis akkor az első X vásárló kapna NAGYON komoly (70-90%) kedvezményt, és mindenre. Itthon ezzel szemben egész black hetek meg black hónapok vannak, de legfeljebb a kiszórandó, alsó polcos termékekre kapsz valamire való kedvezményt, de leginkább arra sem. És az igazat megvallva ez jól is van így, képzeld csak el, ahogy mondjuk egy tipikus magyar egybenyakú, mackónadrágos futballrajongó 230 kilós husika mindenkit letarolva odatörténik a média márktba, hogy neki most új tévé kell. Na, ő tuti előbb fog odaérni, mint te, ha mégsem, akkor meg megkér majd, hogy add át a sorban a helyed, valami illedelmes gesztussal, mondjuk a fejbőröd fél kézzel történő leszakításával. Így is elég proliság meg gyűlölet van köztünk, nézz csak szét ezen az oldalon, nekem nem hiányzik, hogy néhány okostelefon meg tévé miatt még halomra is öljük egymást.
2023. nov. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
#6 bro, túl sok akciófilmet néztél. Azért az egybenyakú mackónadrágos futballrajongónak is van annyi esze, hogy megy a kóterba, ha a fejbőrödet szijjelnyúzza egy tv miatt, szóval annyit senkinek sem ér a valós akció se, de egy kis fellökés meg ilyenek simán vannak. Amúgy ezt amit az USA-ba megcsinálnak, itthon online megtehetnék, hogy az első 10 vásárló mondjuk 200 ezer forintért vehet egy iPhone 15 prot. Akkor aztán a szerver rendesen füstölne a webshopnál.
2023. nov. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én vettem egy Asus laptopot anyámnak 39 ezerért emagon, ami most 107. Az például tényleg jó áron volt.
2023. nov. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Bárcsak akciófilmet néztem volna, de azt sajna nem, helyette néztem black friday videókat.


[link]


Persze, a videón nem szakad le egy fejbőr sem, de én speciel el tudom képzelni, hogy itthon ennél rosszabb lenne. Ne derüljön ki, és ha ki is derül, ne legyen igazam.


Egy webshopnál szerintem pont azért nem működne annyira a muri, mert vagy belefértél az első tízbe és látod még a kedvezményes árat, vagy nem, ami esetben egyszerűen nem veszed meg a cuccot, vagy keresel másik boltot. Na meg úgyis lenne egy egyetemista, aki 20 perc alatt írna egy scriptet, ami figyeli az árváltozást, és automatice berendeli magának az egész készletet, hogy aztán a marketplace-en eladja neked normál áron. Nem sci-fi, meg nem nehéz dolog, szerintem még készen is talál ilyesmit az ember, ha keres. Így aztán nem lenne más eredménye ennek, mint hogy a cég kiszór tíz telefont erősen veszteséges áron. Persze, ugyanez megtörténhetne egy valódi boltban is, ahol sorban állnak az emberek, de ott nem lesz azonnal egyértelmű, hogy bocsi haver, lecsúsztál, plusz ugye ott még bele lehet rakni a metszőollót az előtted álló gyomrába, hogy hirtelen ne legyen neki annyira fontos a dolog. Túlzok megint persze, de érted a lényeget.


Ezek, meg az országot átitató általános csóróság, sóherség miatt a webshopos black friday nem játszik, ami van, az pedig igencsak gyenge, azt meg egy üzletvezető sem vállalja be, hogy az ő boltját verje szét a csürhe.

2023. nov. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen
2023. nov. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!