Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vásároltam kereskedőtől egy...

Vásároltam kereskedőtől egy autót, elromlott. Mik a jogaim?

Figyelt kérdés

Vásároltam június 27-en egy autót egy használtautó kereskedésből 1,4 M forintért.

Nyilván használt autó, aláírom..2004-es évjáratú.

Ezidő alatt 3200 km-t mentem az autóval. Többet volt autómentőn, mint a parkolóba.

Szerelő szerint hajtókar csapágyas jelenleg az autó. Vissza mehetek reklamálni a kereskedőhöz? Segítsetek kérlek, mert nekem nem kevés pénz volt ez az autó, erre gyűjtögettem.. köteles vagyok benyelni minden féle költséget?

Vezérlés csere érett, porlasztók kukák, hajtókar csapágyas. Nem kevés pénz, sajnos ennyit nem tudok zsebből kifizetni.

Ti mit tennétek illetve mit tehetek ilyen ügyben? Köteles lenne vissza vásárolni a kereskedő, rejtett hiba miatt?



#használt autó #kereskedés #használtautó kereskedő
2023. nov. 8. 19:22
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
2023*
2023. nov. 8. 19:22
 2/18 anonim ***** válasza:
2023. nov. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
45%
Igen, ezekkel visszamehetsz es kerheted hogy vagy fizesse ki vagy vegye vissza az autot.
2023. nov. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Koplárovics Béci ***** válasza:
81%

"Vezérlés csere érett, porlasztók kukák, hajtókar csapágyas."


Amikor vásárlás előtt átvizsgál(tat)tad az autót, akkor ezek nem derültek ki?

2023. nov. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
29%
Meg se kellett volna venni uh atyám
2023. nov. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Vezérlést abszolút nemhallottam hisz egy terepjáróról van szó, azt hittem kicsit hangosabb rendben van az úgy..kiderült hogy nem így van. Azért hangosabb mert vezérlés szét van benne.


Hajtókar szerintem nem romlik el 3000 km alatt, nem arra lett tervezve.


Porlasztó miatt az autó nem úgy gyorsult kicsit félre járt, úgy voltam vele majd megnézetem...EZT MÉG BE IS NYELEM, itt a hajtókar csapággyal van a problém!



Vezérlés amúgy láncos, tehát 300e Ft

Porlasztók megint 2-300e Ft

Hajtókar csapágy meg az Isten tudja de nem occsó

2023. nov. 8. 20:22
 7/18 A kérdező kommentje:

Ja kicsit benéztem, de 4 hónap alatt ne hogy rá kelljen költenem egy millió ftot egy 2004es kocsira.

Kereskedő szerint "hibamentes".

Vagy gépekkel műszerekkel kellett volna menjek? Hagyjuk ezt..

2023. nov. 8. 20:23
 8/18 A kérdező kommentje:
Részben ha téritene azzal is megelégednék...de ez így sok!
2023. nov. 8. 20:25
 9/18 anonim ***** válasza:
76%
Új autót kell venni, arra garancia van.
2023. nov. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
A kereskedő azt fogja mondani, hogy az áétalad vezetett 3200 km nem volt szakszerű és ezért ment tönkre. Te szerintem sehogy sem tudod majd bizonyítani, hogy eleve hibásan vetted. Természetesen jogodban áll polgári peres eljárást indítani, de szinte biztos, hogy buktad a pert.
2023. nov. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!