Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha elhunyt a mamám, adhat a...

Ha elhunyt a mamám, adhat a Cégem elhunyt hozzátartozó után járó kifizetést?

Figyelt kérdés
2023. nov. 24. 10:22
1 2
 1/19 anonim válasza:
95%
Megtiltva nincsen hogy adjanak, de kérdés, hogy a cég akar-e.
2023. nov. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%
Kizartnak tartom hogy nagyszülő után adnának, de végül is egy kérdést meg ér
2023. nov. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
20%
AdHAT, de nem köteles, mivel nem családtag. Ez 10-ből 9 esetben csak gyerek és szülő esetében jár.
2023. nov. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon jófej cégnél dolgoztam, mikor meghalt apám, akkor kaptam tőlük fizetési előleget. Jól jött. Viszont mikor a nagymamám halt meg, már nem igényeltem, mert ő is közeli hozzátartozónak számít, de nem én fizettem a temetést.
2023. nov. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
70%

"...mivel nem családtag. "


Érdekes egy szerzet vagy, ha szerinted q nagyszulo nem csaladtag, bakker. Anyad vagy apád szuleirol van szó. Bizony csaladtag.

2023. nov. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
29%
5. JOGILAG nem az.
2023. nov. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

De, jogilag konkrétan közeli hozzátartozó.


"1. közeli hozzátartozó: a házastárs, az egyeneságbeli rokon, az örökbefogadott, a mostoha- és a nevelt gyermek, az örökbefogadó-, a mostoha- és a nevelőszülő és a testvér;


2. hozzátartozó: a közeli hozzátartozó, az élettárs, az egyeneságbeli rokon házastársa, a házastárs egyeneságbeli rokona és testvére, és a testvér házastársa;"


Segítek, egyenesagbeli rokon

2023. nov. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
9%

7. Jó, akkor máshogy fogalmazok: TÖRVÉNYES JOG szerint igen. De a cégek "szokásjoga" szerint nem. Dolgoztam sok helyen, és mindig csak a gyerekek és a házastárs lett családtagnak véve. Csak ők kaptak kedvezményt, belépőt, juttatást,... nagyik, unokatestvérek, ÉLETTÁRSAK, haverok, a kutyám,...SOHA.

És ezen cégek között volt NAGYON KOMOLY állami hely is!

2023. nov. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
73%

8!


A cégek szokasjoga tökmindegy. Van,amiről törvény rendelkezik, azt be kell tartaniuk. A segély pl adható, a halaleset miatt járó rendkívüli szabadság meg kötelező

2023. nov. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
62%
9. Ez így van, de a kérdező a lóvéról kérdez, és azt 99%, hogy nem kap. Nem tetszik? Lehet perelni!
2023. nov. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!