Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Svájcból küldött személyes...

Svájcból küldött személyes csomag vámolása? (dhl)?

Figyelt kérdés
Amikor hazaköltöztem Svájcból, pár cuccomat kénytelen voltam egy barátomnál hagyni, ezeket ő most dhl-el el fogja küldeni nekem. A kérdésem az, hogy az ilyesmit mégis mi alapján fogják elvámolni? Egy rakás régi, használt szakkönyvről van szó, számla ennélfogva nincs róluk. Gondolom így is kell vámáru nyilatkozatot tenni, de mégis mi alapján történik mindez?
nov. 30. 15:25
 1/1 anonim ***** válasza:
A svájciak egy része úgy szokott csomagot küldeni az EU-ba, hogy amennyiben a határtól nem messze laknak, akkor átmennek egy EU-s országba, és ott veszik igénybe a postát. Ha a barátod valamelyik határ közelében lakik, próbálja ezt meg. Több tízezer forintot spórolhat meg neked.
nov. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!