Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mióta létezik babakötvény?

Mióta létezik babakötvény?

Figyelt kérdés

Elméletileg mennyi idős lehet a legidősebb olyan magyar állampolgár, aki rendelkezik vagy rendelkezett babakötvénnyel?

Nyilvánvalóan, aki 1980-ban született, annak nem lehetett soha ilyen kötvénye, aki 2010-ben, annak van/volt rá lehetősége.

Arra vagyok kíváncsi, hogy hol van a határ.

Mióta van Magyarországon babakötvény?

(Úgy tudom, olyan személynek is lehetett valamikor kötni, aki a kötvény bevezetése előtt született.) A zárójelbe tett kérdés nem annyira fontos, a többi sokkal inkább érdekel.



dec. 8. 17:18
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

#10-es válaszhoz kommentelek:

Nem lehet, hogy 2006 január 1 a legkorábbi lehetséges dátum.

Az öcsém 2002-ben született és van babakötvénye.

2006 után lett megkötve, de van neki, minden hónapban kap róla levelet az államkincstártól.

Ez alapján 2006-ban már a korábban született gyermekeknek is meg lehetett kötni.

De még mindig nem tudom, mi a legkorábbi lehetséges dátum.

Most nem érthetitek miért olyan fontos ez nekem, nehéz is lenne elmagyarázni, de nem is az a lényeg, hogy miért keresem a választ.

dec. 10. 18:46
 12/13 anonim ***** válasza:

Www.babakotveny.hu


" Minden 18. évét be nem töltött gyermek részére nyitható Kincstári Start-értékpapírszámla, azonban születési év alapján két kategóriát különböztet meg a vonatkozó törvény (a fiatalok életkezdési támogatásáról szóló 2005. évi CLXXIV. törvény) mind a belföldi, mind a külföldi gyermekek esetében.."


Tehát 17 éves korig nyithatsz. 2006tól van érvényben. Tehát 1989es gyerekek a legidősebbek akiknek nyithattak.


Egyébként azért érdekel, hogy öcsédnek van, és neked nincs? 89 előtt születtél?

dec. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Nem, nem azért érdekel.

Nekem van más befektetésem, nem irigylem tőle.

dec. 10. 23:08
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!