Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Termőföld bérlése, haszonbérle...

Termőföld bérlése, haszonbérlet hogy működik?

Figyelt kérdés

Csak a példa kedvéért, mert hasonlóban gondolkodok: tegyük fel, hogy az almatermesztés érdekel, értek hozzá, van róla papírom, vannak hozzá eszközeim, tudnék mit kezdeni a terméssel.

A környéken van jó pár elhanyagolt gyümölcsös, köztük almaültetvények is.

Hogyan zajlik egy ilyen területnek a kibérlése? Mennyiért szokták? Egyáltalán, van ennek piaca, mint az ingatlanoknak? Mire érdemes figyelni, ha igen, kb. milyen árakon megy ez?

A tulajdonost gyakorlatilag csak egy tehertől meg sok munkától szabadítanám meg ilyen esetben, ha például a művelésért cserébe vinném az adott évi termést.

Létezik ilyen?


(Az ültetvények életkorát és hasonlókat most hagyjuk, csak példa kedvéért írtam az almát.)

Minden értelmes válaszért, tapasztalatért hálás vagyok.


dec. 8. 18:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
18%
Oda sétálsz hozzá és eltarhálód tőle annyiért amennyiért ő oda adja.
dec. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
75%

"Létezik ilyen?"


Hogyne létezne. Minden megbeszélés kérdése csak. A földhasználati jogot a földhivatalnál be kell jelenteni. Akkor is nyilvántartásba veszik, ha valaki termőföldet használ (haszonbérlés) és nem tulajdonosa a földnek.

dec. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

"A tulajdonost gyakorlatilag csak egy tehertől meg sok munkától szabadítanám meg ilyen esetben, ha például a művelésért cserébe vinném az adott évi termést.


Létezik ilyen?"---Ez a vicc kategória, ingyen leszeded a termést és eladod... Neki ez miért is érné meg???

dec. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

3:Metszeném, kaszálnám stb. szóval "kicsit" több munkám lenne, mint a szedés. Tehát pl. nem cseszik meg, amiért műveletlenül hagyja a területét, vagy nem kell erre külön munkásokat fizetnie. De ismerem ezt a hozzáállást is, az ilyenek miatt is tartom nehéz ügynek :)

2: köszi, ennek utánajárok!

1: aha :)))

dec. 9. 16:22
 5/23 anonim ***** válasza:

Jah oda adná valami randomnak aki még vagdosni is akarna belőle lol, jah...


A gyümölcsösök pont nem olyanok amit bárki is oda adna, mert több kár lehet belőle mint haszon, főleg hogy az tipikusan egy olyan mezőgazdasági termelés amibe minimális effortot kell berakni azután hogy a fák érőre nőttek. Senki nem fogja azért oda adni neked a gyümölcsösét hogy te elad a termést, vagyis létezik ilyen úgy hívják napszámos...

dec. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Ha értenél hozzá, lenne végzettséged, akkor tudnád, mivel nincs, így igazából irreleváns...

Piaca van, nyilván egyre kevésbé. Jelenleg a kisgazdaságok kivéreztetése zajlik. Aki gyümölcsöst bérbeadna, az valójában nem fogja, mert eladja, felszámolja a gazdaságát.

Egyébként ki kell függeszteni és hasonló finomságok.

dec. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Egyébként miért érné meg bárkinek is, "odaadni" csak úgy használatra. Nyilván valami örökölt szőlőhegyi 3 gyümölcsfás homokdombot még lehet is. De értelmes területet, amin valamiféle szervezett, haszonszerzési célú gyümölcstermesztés folyik, nem fogsz így megkapni.
dec. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

"Ez a vicc kategória, ingyen leszeded a termést és eladod... Neki ez miért is érné meg???"


Van termőföldem, van rajta vagy 200 gyümölcsfa és mindenféle más is. Apámtól örököltem. Mivel messze lakom tőle, örültem, hogy valaki szívesen műveli helyettem. Nyilván benne van a pakliban, hogy rossz gazdája lesz, de lecsekkoltam az illetőt és valóban szépen karbantartja a földet, a fákat is. Ő boldog, hogy van "földje", én boldog vagyok, hogy nem vész kárba, nincs vele gondom. Semmit nem kértem cserébe, bár ha megyek Anyukámat látogatni, mindig vár ott szezonális gyümölcs, zöldség, amit nekem küldött.

Még mindig én vagyok bejelentve, mint földhasználó, ezen nem is óhajtok változtatni.

dec. 10. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
#8: Na ja, csak hány olyan balek van még, aki vállalja, hogy lemond az anyagi előnyökről, de a jogi felelősséget boldogan viseli tovább?
dec. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

8-as, erről beszélek. Köszönöm a hasznos tapasztalatokat.

Összes többi, van végzettségem, talán komolyabb is mint a "gazdálkodók" jelentős részének. A környék pedig tele van elhanyagolt gyümölcsössel. Én nem látom, hogy ennek az állapotnak a fönntartásából (rothadó termés + kaszálás költségei, hogy legalább parlagfű miatt ne bírságoljanak meg) milyen hasznuk származik, de nem is érdekel.

Azt meg hadd tudjam már én, hogy mire, milyen piacom van. Nyílván nem véletlen, hogy nekem van, nem annak aki épp "gazdálkodik" :)

Tisztelet a kivételnek, persze.

dec. 10. 14:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!