Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tegnap vásároltam személyesen...

Tegnap vásároltam személyesen egy ékszert, ma még visszafizetik az árát?

Figyelt kérdés

Gyűrűről van szó, ami nem volt a megfelelő méretben, de zárás előtt az eladó javaslatára megvettük az eggyel nagyobbat (szerinte bele fog dagadni az ujj).

Vártunk tegnap délután óta, de a gyűrű azóta is ugyanolyan laza.

Kérdésem, hogy ha még ma visszaviszem az üzletbe, visszafizetik az árát?


dec. 19. 06:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak a kereskedő jófejségén múlik. Személyes vásárlásnál nem kötelezi semmi arra, hogy bármit visszavegyen, csak mert mégse kell/nem jó a méret. Pont azért, mert volt lehetőség próbálni. Anyósom ötvös, kis egyszemélyes üzlettel, ő simán visszavenné, de egy pláza ékszerboltja nem valószínű.
dec. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.


Akkor csak reménykedni tudok, hátha. Egy budapesti nagyobb üzletről van szó.

dec. 19. 06:58
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Vidd vissza, próbáld meg még ma.
dec. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Mindenképp megpróbálom, hívom őket először is, mert 100 km-re vannak.
dec. 19. 07:50
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Arra figyeljetek, hogy ha most hidegben pont jó, akkor az nyáron kicsi lesz.

Szóval van igazság abban, amit az eladó mondott.

Nekem is lötyög most a gyűrű, nyáron meg pont jó.

Az üzletet meg hívd fel és kérdezd meg, ne utazzatok feleslegesen 100 km-t.

Nem kötelesek visszavenni. Ahol eddig én vásároltam ékszert, ott rugalmasak voltak, előre mondták, hogy visszavihetem, ha nem jó, nem tetszik, pl. amikor ajándékba vettem valamit. De ott mondjuk a tulajok dolgoznak eladóként is, szóval ők döntenek. Egy alkalmazott nem hiszem, hogy dönthet ilyenben.

dec. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van olyan gyűrűm, ami egyszer lötyög az ujjamon, valamikor pedig alig tudom lehúzni az ujjamról. Pedig látszókag nem vastagosik meg az ujjam, de úgy tűnik annyire igrn, hogy a gyűrű szorítson.
dec. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Bele kell hízni.
dec. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire lötyög? Ha nincs reális veszélye, hogy csak úgy leesik az ujjadról akkor lehet, hogy tényleg jobb ez a méret, mert nyáron tényleg gond lehet vele.
dec. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

55-ös méretet vettünk meg, itt bent a lakásban is könnyedén lehúzom az ujjamról. Ha felveszem olyan érzésem van, hogy folyton “tartanom kell”, ne essen le.

Ha erősen megrázom a kezem, lecsúszik a 2. ujjpercemig. Nem tudom ez normális-e. Nem hordok gyűrűt egyébként, szóval viszonyítási alapom se nagyon van.

Az 54-es nem is volt szűk, nem is volt bő, de mégis éreztem, hogy ott van a helyén és ott is marad.

dec. 19. 12:56
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Jó kövér lehetsz.
dec. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!