Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez esetben lehet feljelentést...

Ez esetben lehet feljelentést tenni?

Figyelt kérdés
Valaki miatt regisztráltam egy online tárcába ami adott nekem 10 eurot. Nem tudtam kivenni ezért mondta az aki ajánlotta nekem, hogy utaljam át neki, át is utaltam, de nem utalta el nekem. Több emberrel is eljatszotta ezt. Telefonszáma megvan. Ilyenkor lehet feljelentést tenni?

jan. 12. 13:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen konkrét anyagi kár nem ért téged (azon kívül, hogy valaki beígért 10 eurót, amiből nem lett semmi), de szereztél egy tapasztalatot, örülj neki, hogy ingyen volt.


Ezzel egyetlen hatóság sem fog foglalkozni.

jan. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

De miatta regisztraltam és irtam be az adataim meg minden ez nem sért semmilyen törvenyt? Ha kb 10 emberrel eljátszotta kapott vagy 100eurot

Átverés miatt semmit nem lehet tenni?

jan. 12. 14:08
 3/16 anonim ***** válasza:
Ez így ebbem a formában nem sért semmit
jan. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ha kellőképpen sok adatodat adtad meg, az igazán kellemetlen részek számodra talán majd csak ezután jönnek, amikor az illető visszaél velük. A rossz hír, hogy mivel önként bocsátottad a rendelkezésére őket, a hatóság nem tehet sokat akkor sem, ha majd esetleg megvalósul a személyes adattal visszaélés (Btk. 219.§).
jan. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
De nem neki adtam meg adatokat hanem az oldalnak ahova regisztráltam
jan. 12. 14:38
 6/16 A kérdező kommentje:
Hazudtak nekem, átvertek tényleg nem csinálnak ilyenkor semmit?
jan. 12. 14:39
 7/16 anonim ***** válasza:
Milyen oldalnak adtad meg az adataidat?
jan. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Konto
jan. 12. 15:23
 9/16 anonim ***** válasza:
Konto.com? Úgy kell neked.
jan. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Igen. Ha vagy 10 en feljelentjük akkor se lesz semmi?
jan. 12. 15:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!