Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elhagytam egy számomra nagyobb...

Elhagytam egy számomra nagyobb összeget, (1700eu) hogyan dolgozzam fel, vagy hogyan felejtsem el?

Figyelt kérdés
Sziasztok, jelenleg 21 éves vagyok, ilyen még nem fordult velem elő sosem, ezért is itt kérdezem meg,illetve nincs is kivel beszélnem erről, még a szüleimnek sem mondtam mert nagyon kiakadtak volna, se a barátaimnak mert eljutott volna könnyedén a szüleimhez, rokonaimhoz, na szóval a story röviden, ausztriában dolgozom lassan 1 éve, és minden hónapban valamennyi pénzt leszedek a kártyámról euróban,jelen esetben 1700eurot szedtem le, mert utálom ha a kártyámon sok pénz van, és mivel a pénztárcámba nem fért bele a pénz mert 20eurosokban adta oda az automata, ezért oda nem akartam rakni, így beleraktam a cipzáros kabátzsebembe, amiből kiesett, valszeg azt hittem hogy becipzároztam, a bank és az apartmanom kb 10 percre van egymástól gyalog, ott hagyhattam el, sajnos amint hazaértem, észre is vettem, de mire visszamentem megnézni már sehol sem volt. igen tudom ez teljesen idiótaság volt abba a zsebbe tenni, de abban a helyzetben sem gondoltam rá, mert mindig igy csináltam korábban, egyedül annyi nyugtat hogy szinte a dupláját tudom megkeresni, így valamennyivel könyebben alszom, de akkor is...Ez volt 2 hete és nincs olyan nap amikor nem jut eszembe, kb csak arra gondolok hogy mennyi mindent tudtam volna venni abbol a pénzből, kaja, élelmiszer stb stb. Remélem olyan találta meg aki legalább rászorul, és nem hülyeségekre költi.. Ti hagytatok már el pénzt? És ha igen hogyan léptetek tul utána?

jan. 21. 16:58
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
90%

Pénzt nem hagytam el, de nagyobb összeget pazaroltam el úgy, hogy fizettem a tandíjat és nem vettem komolyan az egyetemet. Inkább nem gondolok rá.

Azt viszont nem értem, hogy miért zavar a számládon a pénz, nagyobb biztonságban van ott, mint készpénzben. De akár be is fektetheted.

jan. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Igen a befektetés nem lenne hülyeség, csak valamiért ha készpénzzel vásárolok annak jobban érzem a súlyát, ha bankkártyával vásárolok ugy nagyon megtud szaladni sajnos, bár ez emberfüggő.
jan. 21. 17:26
 3/27 anonim ***** válasza:
62%
Én egyébként sem költenék sokat, de fizetés után általában egyből befektetem, amit szeretnék, így kártyával fizetve sem lehet kísértés. De amikor többhavi fizetésem összegyűlt, ugyanúgy nem szórtam el.
jan. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
66%
Ez a természet rendje. A pènzt a hülyeség taszítja, míg az okosság vonzza. Ez nem egy véletlen volt, hanem ennek a szabálynak a megnyilvánulása.
jan. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim válasza:
50%
4-es válaszolónak szól, Ha az okosság vonzza az embert akkor Mészáros Lőrinc okosabb a magyarok 99,9 százalékánál? Illetve abban mi a hülyeség hogy nem mindenki szereti számlán tartania a pénzét? Pl, én is a készpénzben hiszek, mert lekövethetetlen, ez csak pont rosszul jött ki, ismerösöm is elhagyott már több 100ezret, de annak már több 100x-át visszaszerezte szóval ne rágodj rajta, föleg ha ennek a dupláját megtudod keresni, ami elég szép összeg, ilyen fiatalon meg végképp, az élet megy tovább, éld az életed, nem ezek a fontos dolgok az életben!
jan. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
59%
Majd megtanulod hogy barmilyenek is a bankok, ott nem tudod elhagyni.
jan. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
87%

A pénz nem a kártyádon van, hanem a számládon. A netbankban tudsz nyitni megtakarítási alszámlát, amire átrakod minden fizetéskor azt a pénzt, amit nem akarsz elkölteni.

A bankkártyádon akár naponta százszor is állíthatod a limitet. Ha leveszed a netbankban (banki applikációban) a kártyás fizetési limitet nullára, akkor egy centet sem fogsz a kártyával elkölteni és más sem, ha elveszíted a kártyát.

Gondolj arra, hogy valaki olyan találta meg a pénzt, akinek pont arra volt szüksége, hogy befizesse a számláit, megvegye a gyógyszereit, enni adjon a gyerekeinek, tehát segítettél vele.

Végül menj be a rendőrségre és kérdezd meg adtak-e le talált pénzt, tőlünk nyugatabbra nem ritka, hogy a talált pénzt leadják a rendőrségen. Ha nem jelentkezik érte a tulaj 30(?) napon belül, akkor a megtalálót illeti a pénz.

Ha nem viszi be, de köztéri kamera képe alapján lebukik, az pedig jogtalan elsajátításnak számít.

jan. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
33%

Csak annál okosabb a lőrinc, aki elhiszi hogy a nevén lévő vagyon az övé ténylegesen.


Akié az a vagyon az okosabb a magyaroknál - a “2/3”-uknál egészen biztosan.


“Illetve abban mi a hülyeség hogy nem mindenki szereti számlán tartania a pénzét? Pl, én is a készpénzben hiszek, mert lekövethetetlen”


Igen terjednek ezek a nézetek a pénzügyi neandervölgyiek közt, roppant megmosolyogtató. Jól kibabrálsz a mélyállammal, így nem látnak rá, ahogy megveszed a kőművesactimelt a nemzethydohányboltban, vagy feladod sárgacsekken a gázdíjat 🥲

jan. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
85%

Lehet, hogy nem hagytad el, hanem lyukas a zsebed és benne van a kabátod bélésében a pénz.

Nem tudom hogyan rakod a pénzt zsebbe, de ekkora pénzköteget elszórni se egyszerű, hazáig tapogatnám a zsebemet, hogy megvan-e...

jan. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
46%

Lekovethetetlen keszpenz? Aztan mit ersz vele anikor minden fele terfigyelokamerak vannak es a telefonoddal barmikor visszakovetnek. Szal ha nagyon kell barmikor megcsipnek teljesen mindegy hogy a lekovethetetlen kpt hasznalsz vagy kartyat.

Amugy a bankban tartott penzre ott az oba mint garancia.

Persze lehetsz ekkora kreten osszeevuskeshivo nyomorek mint ami most vagy. Biztos a 911is a penzes zsidok rendeltek meg, meg a szabadkomuves gyikemberek uraljak a Wall Streetet es a vilagot.

jan. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!