Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem hozza ki a Magyar...

Jehslo kérdése:

Miért nem hozza ki a Magyar Posta a levelet? (bocsi, kicsit hosszú leszek)...

Figyelt kérdés

Két hete csütörtökön egy erkölcsi bizonyítványt kértem ügyfélkapun keresztül a postára (azért nem otthonra, mert egyrészt személyesen kell átvenni, másrészt meg nem vagyok mindig otthon...).


Másnap jött egy email olyan megszövegezéssel, hogy azt élő ember nem érti. "Tájékoztatjuk, hogy az Ön [...] számú kérelmének megfelelő bizonyítvány elkészült, és a kérőlapon megjelölt címre történő kézbesítés céljából 2024.01.12-én a posta részére átadásra került."


4 nap múlva bementem a postára, és azt mondták, hogy visszapostázták ismeretlen címzett miatt. Nem értettem semmit ebből. De hát én vagyok a címzett, a cím meg meg volt adva, hogy a postára kérem... Még aznap igényeltem még egyet.


Ugyanoda kértem, és amikor ugyanez a megfogalmazású email jött, csak másik számmal, egyből bementem a postára, ott viszont azt mondták, hogy még nem érkezett be... És ha beérkezik, azt is egyből visszapostázzák?!


Egyébként itt van a két rendelésnek a sorszáma, a csomagkövetőbe be tudjátok ütni, remélem érti valaki, mert én ez alapján sem igazodom el annyira...:

RL10064302844010 - ami vissza lett postázva

RL10064302957316 - a második rendelés


Kérdésem az, hogy most mi tévő legyek? Még kb. 10-12 napom maradt erre a bohóckodásra a postával, mert utána kell állásinterjúhoz...


Köszi a segítséget!



jan. 23. 13:14
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Akkor szerintem azt fogom csinálni, hogy kinyomtatom a nyomkövető képernyőfotóját, illetve megmondom, hogy kifejezetten ide a postára kértem. Ez remélem segíteni fog

jan. 23. 16:20
 12/18 anonim ***** válasza:

#11 remélem, ez jó ötlet. de ha nálad van a telefonod akkor azon ott meg is tudod neki mutatni vagy az online rendszerből vagy fényképen, nem kell nyomtatni is feltétlen.

majd írd meg mi lett!

jan. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
81%
Hat ne is haragudj kerdezo, de azert nem vagy az eletkepesseg csimborasszoja...
jan. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 BlackSword ***** válasza:
100%

Hát nagyon nem ez a logikus... az erkölcsi bizonyítvány hivatalos irat, így ha nem vagy otthon a kézbesítő értesítőt hagy, és bemész érte... kivéve azon a napon, ami az értesítőn van, mert az a 2. kézbesítés időpontja, így akkor megint a postásnál lesz... de ha nem talál másodjára otthon akkor megint értesítőt hagy...


Valószínűleg visszaküldték címzett ismeretlennel, ami jelen helyzetben teljesen jogos lenne...

jan. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 BlackSword ***** válasza:
100%
#4!! Az erkölcsi nem csomag, hanem hivatalos irat, ergo csomagszáma sincs, csak ragszáma... de ebbe most ne menjünk bele...
jan. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Az erkölcsi bizonyítvány ún.hivatalos iratnak számít. Nem lehet postára kérni.
jan. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
81%
Ezt már az első hsz-be leírtam, de csak vergődik
jan. 24. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ, aki segített! Sértegető természetű beszólongatásokra és megjegyzésekre szerintem pedig most nem kell reagálnom.


Megkaptam sikerrel az erkölcsit, azt mondták, legközelebb a házam címére kérjem, és ha úgy kerül a postára, akkor könnyebb dolgom lesz.

jan. 24. 20:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!