Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha hajléktalan nyeri meg a...

Ha hajléktalan nyeri meg a lottót, az mit csinál ha nincs bankszámlája?

Figyelt kérdés
Elvileg feltétel a lottó nyeremény kifizetéséhez, hogy legyen bankszámlája a nyertesnek… A bankszámlához meg feltétel a lakcím.

febr. 1. 20:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Nyit egyet!
febr. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
1%
hajléktalannak nincs pénze lottóra, anélkül meg nem nyerhet.
febr. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

2-es: nincs igazad, néha adnak neki pénzt, tud venni, szóval ez nem játszik.


Kérdezö: ha kap egy igazolást a nyereményröl, annak alapján nyithat számlát

febr. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat…


#1.


Ez evidens lenne, csak ugye elvileg nem lehet lakcím nélkül nyitni itthon… Persze a nyereményből vehetne lakást, vagy bérelhetne ingatlant és akkor máris lenne lakcíme és tudna nyitni bankszámlát.. Csak amit még nem kapott meg a nem létező bankszámlára, abból lakás/lakcím sem vehető.


Ez így nekem paradoxon.


Pedig Magyarországon is nyert már hajléktalan, de lehet hogy volt bankszámlája még mielőtt az utcára került (?).


“ Kérdezö: ha kap egy igazolást a nyereményröl, annak alapján nyithat számlát “


Remélem ez így van és igazad van, ez logikus is… Csak én erről nem találtam semmi infót, pedig most olvastam a szabályzatot.

febr. 1. 20:44
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

Hajléktalan is nyithat bankszámlát, ha van lakcímkártyája. Lakcímkártyája meg lehet, neki "településszintű" lakcíme van.


[link]

febr. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#8.


Így már értem, köszi! 👍

febr. 1. 21:24
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
Pontosan, lakcímkártyája bárkinek lehet, települést írnak bele ha hajléktalan vagy.
febr. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%
2: Mért ne lenne? Ismerek olyat, aki állásban van, meg olyat is, akinek nyugdíja van.
febr. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%

" elvileg nem lehet lakcím nélkül nyitni itthon"

A hajléktalan szálló az egy hivatalos lakcím.

febr. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%
Lakcímszolgáltatás is van ma már (székhelyszolgáltatáshoz hasonlóan), ha másképp nem tudja megoldani, egy hónapot kifizet, amíg elintéződik a nyeremény kiutalása.
febr. 2. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!