Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tényleg igaz aki 1970 után...

Tényleg igaz aki 1970 után született azoknak fel akarják emelni a nyugdijkorhatárt 70 évre?

Figyelt kérdés
febr. 16. 04:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
48%
Nekem mindegy 73-ban születtem csak munka is legyen hozzá .
febr. 16. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%
Igen, folyamatos emelés van, csak azt nem veszik figyelembe, hogy nem mindegyik ország népének az eü.-állapota tenné ezt indokolttá, hiába is nő/stagnál a várható átlagélettartam.
febr. 16. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%
Passzív jövedelmet kell kialakítani, az a helyzet. Vagy legalább olyat, amivel az otthonodból foglalkozhatsz idősen. Aki ezzel nem törődik, az meg fogja szívni, pláne azok, akik esetleg csak fizikai munkára “alkalmasak”. Mindenki aki már 30 elmúlt, annak itt az ideje valami új skillt tanulni, amit tud hasznosítani, vagy a munkahelyen fogtok meghalni konkrétan.
febr. 16. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%
Én azoktól tanultam a nyugdíjat (egyetem), akik évtizedek óta dolgoznak ezen a területen. Szerintük 8-10 év múlva rákényszerül az akkori kormány az emelésre, és nem biztos, hogy elég lesz a 70 éves korhatár, inkább 72 várható.
febr. 16. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
50%
Hollandiában élek, nálunk jelenleg 67 év q korhatar.....
febr. 16. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%
Meg sem élem.
febr. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%
A két lepontozotol kérdezném, mi a probléma? Evidensen emelkedni fog Magyarországon is a nyugdíjkorhatár, hiszen egy gazdaságilag jóval fejlettebb országban is emelni kellett. Sőt, már elődöntőt tény, hogy 2028-ra ezt emelik majd 3 hónappal. Ergo meg lesz az a 70 minimum mindenutt
febr. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
51%

3-as, nagyon osztom a szavaidat, meglepő, hogy értelem is akad az oldalon.

Most pár hónapja mondtam fel, és alapítom szépen a vállalkozásomat a passzív jövedelemhez. Nehéz, mert telített, így több dolgot fogok még tanulni mellette, de amit írtál, mindenkinek értelmeznie kellene.

Ez egy munkaalapú társadalom, generációról generációra kaptuk a hibás, káros "ha nem pusztulsz bele a munkába, nem hajtást, nem is vagy ember" mantrákat. Csak a saját példám. Anyám már "belepusztult", 64 éves, a lakást nem bírja elhagyni már évek óta. Én vendéglátásban, kereskedelemben pusztultam majdnem, de persze sosem kerestem annyit, hogy magamra is legyen pénzem, eljárni masszázsra, csontkovácshoz, mert bizony voltak napok, hogy majdnem megpusztultam én is a derékfajástól, de emelgessem létrával a 10 kilós dobozokat a raktárban.

A mentális egészségről meg aztán nem is beszélve. Rendszeresen járni pl. pszichológushoz, vagy olyan segítőhöz, aki megtanítja az embereket kezelni, sőt önmagunkat kezelni, hogyan kellene egy munkahelyen kommunikálni erőszakmentesen, konfliktust kezelni, hogyan tudnának az emberek panaszkodásból átnyargalni a problémamegoldásra. Biztos,hogy létezik valahol egy távoli galaxisban, de én még nem hallottam munkahelyi pszichológusról. Kötelező lenne, ahol 5 embertől több dolgozik.

Szóval kapjátok az agyatokhoz, mert valóban a munkába fogtok megnyomorodni. Ki fizikailag, ki mentálisan.

febr. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
80%
9# Én egy hónapja mondtam fel, ugyanezt csinálom. Persze lehet, hogy vissza kell még mennem dolgozni, ha fogy a pénz😁 Majd kiderül. De hosszútávra már nem tervezek sehol, ha kell majd elmegyek tök mindegy hova csak itt legyen 20 percen belül, hogy legyen pénz meg ne vigye el az időmet az utazás. De karrierként már nem a hagyományos munkákra tekintek.
febr. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
32%
Remélem leigázza egy földönkívüli csapat ezt a Földet, mert a szellemi (élet)színvonalunk KRITIKUS!!! 👽🖖
febr. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!