Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem érkezik meg a...

Miért nem érkezik meg a csomag Vecsésről?

Figyelt kérdés

Múlthét szerdán rendeltem valamit németországból, és a tracker szerint pénteken már megkérkezett vecsésre, de azóta sem kézbesítették. Hogyhogy 2 nap alatt átjut két országhatáron 700 kilométer alatt, aztán az utolsó 60 kilométert ilyen lassan teszi meg?



2024-03-07 12:58

Vecses, HU, Arrived at Facility


2024-03-07 04:46

Nurnberg, DE, Departed from Facility


2024-03-06 22:13

Nurnberg, DE, Arrived at Facility


2024-03-06 19:55

Frankfurt, DE, Departed from Facility


Az utolsó infó róla, hogy csütörtök délben megérkezett vecsére.



márc. 12. 11:12
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
¯\_(ツ)_/¯
márc. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert lassú a "VÁM"-ha nem VÁMköteles akkor is berakják egy raktárba és vár a sorára hogy kézbe vegyék,átvilágítsák stb.hogy tényleg nincs-e benne valami illegális.
márc. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ki a szállítmányozó?
márc. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Épp most érkezett, UPS hozta. Mondhatni 5 munakanap alatt ért ide Vecsésről. Mit világítanak egy fél kilós borítékon? Lámpával? Röntgennel? Tüzszerészek? bomba kereső kutyával?
márc. 13. 11:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez nem úgy működik, hogy odaér az autó, és rohan vele egy futár hozzád.

A kamiont lerakodják Vecsésen, nem egyet, rengeteget. Raklapszámra áll az áru, szét kell bontani fizikálisan, válogatni, címkézni, betárolni, majd kitárolni, stb

Ha vámos akkor a vámkezelésnek is van ideje, UPS-nél kevesen is vannak létszámilag.

Utána feltervezik autóra stb.

Ha a NAV felé tett bejelentés után a vám kiírja az árut véletlenszerűen szemlére, akkor meg kell várni hogy átbattyognak onnan 200 méterről és megnézik, lehet 2 nap múlva mennek csak át, addig vár az átmeneti megőrzési területen.

Bombakereső kutya nem szokott lenni, de drogkereső igen, viszonylag gyakran.

Nyilván olyan is van (nekem is volt) hogy hozzám került az áru, de 2 napig lefo*stam, más munkám volt, be se tároltam, nem adtam át a vámosnak.

Egy ex UPS Vecsés dolgozó vagyok, most már ott vagyok kicsivel arrébb egy másik cégnél :D

Tracking meg nem szentírás, mai napig van hogy véletlenül rossz fuvarlevél számot ütök be a rendszerbe és beírom rá hogy On hand Vecsés aztán még Kínában van :D Javítani sem tudom, lehet hogy lehet csak én nem tudom, annyira nem érint meg. :D


UPS meg olcsó húsnak híg a leve amúgy is.

márc. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az ötödik külön érték, hogy szakmabeli írta, akinek van rálátása. Ezekszerint az enyém a vámosoknál időzhetett eddig? Nem csak azt "vámolják" ami eu-n kívülről érkezik?
márc. 13. 13:46
 7/7 anonim ***** válasza:

De, igen, ha ténylegesen EU-n belülről jött, akkor nem vámolják. Viszont van trükközés, Ebayen tapasztaltam már olyat, hogy Németországot ír feladónak, de az csak az átpakoló raktár és valójában Kínából, Japánból, Taiwanról, MY-ból jött, Németországból vámáruként küldik tovább.

De nálad szerintem nem ez áll fent, ha nem kellett küldened vámkezelési megbízást sem, akkor biztos nem.

Ha ténylegesen EU-EU akkor egyből ki lehet szállítani amúgy, itt áll fent azt amit írtam, szétbontják a raklapokat, stb, de nem kapkodnak vele

Nincsenek is elegen, a fizikai munkások színvonala meg nagyon

alja..sajnos.


Nálam volt olyan, már az új helyen, hogy sos árut vártunk, és állandóan hívogattam a volt kollegáim mi van már, mikor hozza a futár, aztán meg ültek rajta tényleg napokig, már ott tartottam átmegyek érte. (Van személyes csomagkiadás tényleg)

márc. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!