Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tőzsdei keredkedés, SL beállít...

Tőzsdei keredkedés, SL beállítás ?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem el ezzel foglalkozni, úgyhogy ne röhögjetek ki, ha kissé hülyén hangzik majd a kérdés.


Tavaly ősszel próbáltam ki legelőször a tőzsdézést, leginkább az olaj és gáz chartját követtem. Kissé tudatlanul, de logikusan levezetve vettem is gázt, mivel több éves alsó határt ért el. A SL t jó messze raktam, és csak vártam, hogy felmenjen az ár. Sikerült ezzel 2 ezer euró profitot összehoznom kb másfél hónap alatt. Időközben elkezdtem egy tanfolyamot, mivel nagyon érdekel a téma és jó akarok lenni benne.

Itt viszont találkoztam a 2/1es szabállyal, ami az egyik legfontosabb is, viszont nem teljesen tiszta.

Előtte még “tudatlanul” úgy gondoltam/csináltam, hogy pl a 7ezer eurós tőkémből szeretnék venni 3 ra gázt és várok. Ez be is jött, viszont ennél a 2/1 es szabàlynàl, ha jól értem, az összes tőkéhez viszonyítva max 2% lesz a SL, és miután megnéztem ez hova kell essen, azután számolódik ki, hogy mennyi pénzzel nyitható meg a pozíció.

Ezer eurónál, 20 lesz a rizikó és ha min 2 egységet megy fel az ár, akkor nyerek 40-et. De mi van, ha én nagyobb összeggel szeretnék kereskedni? Hogy csinálják, akik 1-2 ezer eurót zsebelnek be egy trade után? Meg kell várnom, amíg 50-100k s lesz a tőkém, hogy a pozíció nyitási értékeket is nagyobb legyen, megfelelve a 2/1 szabálynak?


márc. 17. 22:26
 1/2 A kérdező kommentje:
Illetve még az kavar meg, hogy sokan írják tanácsként, hogy tegyék jó messzire a Stop losst a nyitástól (vagy egyáltalán ne legyen) hogy ha véletlenül tovább esik az ár, kitudják várni amíg vissza megy. Szóval most rendesen össze vagyok zavarodva.
márc. 17. 22:30
 2/2 anonim ***** válasza:
A profitot realizálod?
márc. 18. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!