Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A táppénzt hogyan számolják?

A táppénzt hogyan számolják?

Figyelt kérdés
Előző hónapban 5 napot voltam összesen táppénzen (csüt.-hétfő, kedden már mentem). Szerintem kevesebbet utaltak. Hogyan kell kiszámolni? Valaki le tudná írni? Azt tudom, hogy a táppénz 60% (fekvőbeteg ellátás esetén 50%) és csak szja-t vonnak belőle. Ha a hétvége is beleesik, hogyan történik a kiszámítása?
márc. 24. 14:42
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy táppénz?


A keresőképtelenség első 15 munkanapja betegszabadság néhány esetet kivéve. Ha az letelt, akkor jön a táppénzes időszak.


A betegszabadságot munkanapra juttatják, míg a táppénzt naptári napokra.


A táppénz összegét a keresőképtelenné válást megelőző 3. hónap utolsó napjától visszafele számított legalább 180 bérezett napból számítják ki. Abból számolnak egy átlagot, majd annak vagy a 60 %-át, vagy az 50 %-át határozzák meg bruttó táppénznek.

márc. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!