Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 15 évesen lehet részvénnyel...

15 évesen lehet részvénnyel rendelkezni?

Figyelt kérdés
Valaki tudja, hogy 15 évesen lehetséges-e részvényt birtokolni, esetleg osztalékot kapni? Adózni tud valaki ennyi idősen? Mitől függ? Kérem, hogy aki tud valamit, idézze be az ennek megfelelő, érvényben lévő törvénykezést vagy jogszabályt!

ápr. 3. 07:49
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Semmi akadálya. Én 3 éves voltam, amikor lett részvényem. Nem fogsz találni olyan jogszabályt, hogy ezt szabad. Mivel olyan nincs, ami tiltaná, ezért szabad.
ápr. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%
Nem lehetséges.
ápr. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 krwkco ***** válasza:
39%

"Mitől függ?"

Attól, hogy találsz-e olyan értékpapírkezelőt, aki 18 év alattinak hajlandó értékpapírszámlát nyitni.

ápr. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%

Létezhetnek olyan konstrukciók hogy a szülő a gyerek nevére nyit valami befektetési számlát, amit a szülő kezel, azzal a céllal hogy tőkét gyűjtsön a gyerekének a felnőtt éveire.


De olyat hogy gyereknek nyitni, amit a gyerek kezel, tuti nincs.

ápr. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
20%
Egyébként nyugtass meg, de ugye nem arról van szó, hogy láttál Tiktokon valami szuperokos befektetési gurut, aki szájba rágta hogy milyen részvényeket kell megvenni, amitől gyorsan húdegazdag leszel?
ápr. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
34%
Olyan nincs, hogy te veszel részvényt, mint kiskorú, mert nem közlthetsz ilyen jellegű szerződést Olyan lehet, hogy kapsz ajándékba vagy öröklöd, ez esetben viszont csak gyámhivatali engedéllyel lehet eladni
ápr. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%
Ha valakinek gyerekkorában meghalnak a szülei, akik tele voltak részvényekkel, akkor értelemszerűen a gyerek megörökli ezeket.
ápr. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
35%
Szüleid bevonása nélkül esélytelen. 2013-ban voltam ennyi idős, volt párszázezer forintom, Nasdaqba akartam tenni (megtetszett az akkor zsírúj GTA 5-ből, ezért utána olvastam a dolgoknak), de nem volt lehetőségem. Tinédzserként semmit nem csinálhatsz. Amint betöltöd a 18-at, tiéd a világ.
ápr. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A Kincstári Start-értékpapírszámla kiemelt kamatot fizet kockázat mentesen addig is, amíg betöltöd a 18-at, hogy már bróker cégek is szerződjenek veled.


Sok online bróker cégnél van rá lehetőség (valószínűleg erre is csak 18 felett), hogy ingyenes demo számlát nyiss és pénz nélkül tudj vele kísérletezni, hogy ha igazi pénzt fektetnél be, akkor mennyire menne jól az üzlet.


Mielőtt igazi pénzt is fektetsz a tőzsdére, mindenképp érdemes ilyen megoldásokkal kísérletezni.

tegnap 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!