Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért vannak önkiszolgáló...

Miért vannak önkiszolgáló kasszák a boltokban, amikor sok vásárló nem szereti?

Figyelt kérdés
Főleg az idősebbek.

ápr. 6. 21:31
1 2
 1/14 krwkco ***** válasza:
65%
Sokan szeretik. A Sparban éppen tegnap szólt az automatás eladó, hogy át lehet menni a normál kasszákhoz, mert ott alig vannak. Az emberek nem mentek át.
ápr. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
24%
mert így akarják szolgává tenni népet
ápr. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 krwkco ***** válasza:
61%

Ha valaki egy feladatot el tud végezni a maga számára, attól nem lesz szolga. Ez önállóság, függetlenség, a ráutaltság csökkentése.

Éppen a normál kasszáknál van a vásárló egy másik emberhez képest alárendelt helyzetben. Pl. úgy kell lekapkodnia az árut, amilyen tempót a másik diktál.

ápr. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
Sok vásárló meg pont ezeket szereti. Mi is.
ápr. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%
Azért mert olcsóbb mint Kasszás Bözséket alkalmazni.
ápr. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%

Munkaerő hiány.

Régen sok kasszás volt, ezek az emberek idővel kiöregedtek, elmentek nyugdíjba. Nem tudom régen milyen volt a kasszás meló, de ma a vonalkódok meg scannelők világában ahol csak leolvassa az ember a kódot és elkéri a vásárlótól a pénzt, hát erre kis túlzással egy majmot is be lehet tanítani. Így nem képez nagy értéket a kasszás munkája, ergo a fizetése se túl magas. A nem túl magas fizetés miatt nem igazán jön új kasszás a boltba, ha jön is valaki akkor csak átmenetileg amíg nem talál jobb melót. Ez az apróság hívta életre az önkiszolgáló kasszákat. Az emberek se lázadtak tömegével ez ellen, a cégek meg megtapasztalták, hogy nekik ez olcsóbb és innentől kezdve ha megüresedik egy nagy áruházban egy kasszás pozíció, azt nem emberrel töltik fel, hanem beállítanak egy új automatát.

ápr. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
#6: te voltál már boltban kasszás? Figyelni kell arra, hogy leárazott (rabattolt) termékek esetén letakard az alap vonalkódot és a leárazott vonalkódot olvasd be, fejből kell tudni a pékáruk, zöldségek-gyümölcsök PLU kódját. Tájékoztatásd kell tudnod adni termékekről, ügyelned kell arra, hogy milyen kuponokat címletezhetsz be, ismerned kell a a hatósági áras termékeket, mert ezekről például nem készülhet számla, de a pénztárgép természetesen technikaileg enged róluk számlát készíteni. Ismerned kell a különböző fajta almákat. Ha a vásárló rossz mérlegkódot ad meg egy péksüteménynek, akkor rossz lesz a leltár, és téged fognak csesztetni miatta. És ez csak néhány példa.
ápr. 7. 01:10
 8/14 anonim ***** válasza:
14%

Én nem szeretem az önkiszolgáló kasszát.

Napi szinten buszhoz vagyok kötve, ami 3 óránként közlekedik csak, és általában az önkiszolgáló kasszák miatt késem le. Ezért inkább olyan boltot választok, ahol a hagyományos kassza is működik, nem nekem kell sz@rakodnom a kódokkal, a ki-bepakolással, végigvárnom az előttem szerencsétlenkedőket.

Az nem opció, hogy előbb menjek a kasszához, mert kb. 15 percem van bevásárolni a buszom indulása előtt, ami valljuk be, vajmi kevés sokszor megtalálni még a keresett árut is.


Ha nem ilyenek lennének a körülményeim, lehet, hogy meg tudnék barátkozni vele. Egyenlőre nem leszünk barátok...

ápr. 7. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
61%
Azért vannak, mert a cégnek sokkal olcsóbb, mint a hagyományos, a vásárlók meg szeretik, mert gyorsabb és van egy pszichológiai oldala is - a vevő kevésbé türelmetlen, ha nem csak áll és várja, hogy a kasszas végezzen hanem maga csinálja a munkát.
ápr. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%

Igen. Voltam kasszás. Eleve a leárazott címkének takarnia kell a régi címkét, hogy ne legyem gond belőle.

Plu kódokat se kellett fejben tartani. Modern kasszarendszerünk volt. Benne volt minden termék fényképpel. De ahogy elnézem a Lild kasszasokat ők is füzetből nézik. A világ legfölöslegesebb dolga ezt megjegyzni. Nem mondom, a gyakrabban használt kódokat egy idő után fejből nyomja az ember, de hülyeség megtanulni az összeset.


Tájékoztatásd kell tudnod adni termékekről


Milyen tájékoztatást? Azért van rajta a címke. Pékáru esetén az allergénekről van egy gyártmány lap, azon rajta van minden. Ezt megint csak el lehet mondani egy majomnak, ha kíváncsi a vásárló a kenyér tartalmaz-e glutént akkor meg tudja nézni ezen a lapon.


ügyelned kell arra, hogy milyen kuponokat címletezhetsz be


Nálunk jelezte a kassza a nem megfelelő kupont. De egyébként is a kasszára ki volt ragasztva mit lehet elfogadni. Ha bizonytalan voltam csak ránéztem.


ismerned kell a a hatósági áras termékeket, mert ezekről például nem készülhet számla, de a pénztárgép természetesen technikaileg enged róluk számlát készíteni.


Ezt speciel nem tudtam. Még 2018-ban sikerült szakítanom a kereskedelem ezen részével. De nem hiszem, hogy annyira ördögtől való beállítani a kasszát erre. Így ha valamire nem lehet áfás számlát kiállítani akkor nem is fog.


Ismerned kell a különböző fajta almákat.


Milyen értelemben? Ha lenne egy zöldség-gyümölcs üzletem nyilván illene minden értelemben ismernem, de egy multi kasszása nem hiszem azon kívül, hogy a fajtát beazonosítja a kasszakép alapján, más ismerettel rendelkeznie kell.



Ha a vásárló rossz mérlegkódot ad meg egy péksüteménynek, akkor rossz lesz a leltár, és téged fognak csesztetni miatta


Lehet van az hely ahol csesztetnek miatta, de én olyan helyen voltam ahol nem.

ápr. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!