Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek ez normális egy...

Szerintetek ez normális egy munkahelyen?

Figyelt kérdés

Szép estét mindenkinek!(hamár az enyém nem az)....

Hol is kezdjem?!Hát kezdem ott, hogy feketén dolgozok már a legeleje óta, tehát lassan 1 éve egy étteremben.12 órás műszakok vannak, ami valójában minden nap 13 óra.

Napi 2 ingyen étkezés, ami tök jól hangzik, de 10/9x napi egyszer sem tud leülni az ember enni, mert vagy rengeteg a meló, vagy a szakácsok húzzák a szájukat és nem csinálják meg a kaját, annak ellenére, hogy én minden nap elmegyek nekik boltba, ha megkérnek rá.De ez legyen az én bajom.Ma is 10ig dolgoztam volna, lett belőle 11, természetesen a túlórát sosem fizetik meg.A bérezés középszerű, talán egy kicsit jobb, nettó 380-400 ezer.Mindennapi a veszekedés, kiabálás és a kibeszélés az ember háta mögött.A kérdésem tehát inkább költői, hiszen a a választ a kérdésre én is tudom, ezért inkább azt kérdezem, hogy ti dolgoznátok ilyen munkahelyen?Hulla fáradtan éhesen hazaesni...Minden nap!!!!Rajta vagyok a változáson, és ha minden jól megy, akkor 2 hónapom van hátra itt.


ápr. 6. 23:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Nem.

Valamint ez a kiesett éved majd a nyugdíjadban is megmutatkozik.

Hiábalesz több évtized múlva, akkor majd fogod a fejed.


Hapedig a 400 ezren felül a napi 2 étkezés JÁR, akkor addig nem mesz ki, míg meg nem kapod.

Valamint nem ugrasz ki nekik vásárolni.


A TB-d megvan?!

Ki fizeti?


A vállalkozó adózását is megkapirgálnám.

Hányan vannak bejelentve?

ápr. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
1 másodpercet se. Már ott elköszönnék tőlük mikor közölték volna hogy nem jelent be, nincs szünet és nem fizeti a túlórát.
ápr. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A TB-t én fizetem minden hónapban.Az természetesen nem lett előre közölve, hogy nem leszek bejelentve, ez 3 hónap után vált nyilvánvalóvá számomra.Napi 2 étkezésről is már az első napokban leomdtam, bezzeg van olyan is, aki egy nap 4-5x is eszik, mert a szakács haverja.Vicc az egész.Ráadásul a főnök fillérb*szó.Fél 10ig van szállítás, és hiába van 10 címem fél 10-ig, ha 21:29-kor csörög a telefon azt a címet is úgyanúgy ki kell vinnem.Nagyon jó érzés lesz eljönni innen!!
ápr. 7. 00:09
 4/14 anonim ***** válasza:
74%

"Hát kezdem ott, hogy feketén dolgozok már a legeleje óta, tehát lassan 1 éve egy étteremben"


Kár is tovább olvasni, az ilyen birkák akik asszisztálnak az adócsaláshoz megérdemlik a sorsukat.


Én addig 1 másodpercet nem vagyok hajlandó dolgozni a munkáltatónak, ameddig a munkaszerződésben meg nem állapodtunk a munkámat illető részletekről és csak és kizárólag azt vagyok hajlandó és abban az időintervallumban végrehajtani ami a szerződésben szerepel, mert a 21. századot írjuk és nem a kommunizmusban élünk.

ápr. 7. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

" mert a 21. századot írjuk és nem a kommunizmusban élünk." :)


Hát igen. A szocializmusban írott szerződés nélkül is betartották a munkaügyi előírásokat, tiszteletben tartották a dolgozók jogait.

ápr. 7. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintetek ez normális egy munkahelyen?"


Szerintem az nem normális, hogy képes voltál ilyen módon elvállalni egy munkát. Soha az életben nem dolgoznék feketén...

ápr. 7. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak tudnám miért kell ezt megkérdezni. Nekem az jön le, hogy te érzed, hogy ez így baromira nem oké. Akkor meg lépni kell. Nem kérdéseket írni a Gyk-ra. Mi van, ha pusztán trollkodásból vagy 150-en ideírják, hogy ez normális? Ott maradsz?
ápr. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%
Ugyfelkapun lekerdezheto hogy be vagy e jelentve, nem kell ehhez 3 hónap. De gondolom még g mindig az adott helyen dolgozol, így ez neked teljesen megfelel.
ápr. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mindenki olyan életet él, amilyet választott magának.
ápr. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem, soha nem dolgoztam egy percet sem olyan helyen, ahol nem jelentettek be a teljes fizetésemre és nem fizették ki az utolsó forintig a túlóráimat. Azt is tudom és értem, hogy a vendéglátásban azért vannak realitások, viszont bruttó 400-500-ra minimum illik most már bejelenteni az embereket, meg fizetni a TB-t, a boríték meg jó a többire, de ez a full feketézős konstrukció utoljára nagyjából 97-ben volt félig elfogadható, ha az alternatíva az éhkopp volt.
ápr. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!