Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elvállaltam egy heti tízórás...

Elvállaltam egy heti tízórás munkát, alkalmi bejelentéssel. Első munkanapom végén megkérdeztem hogy kell-e valami adatomat megadni? Akkor kaptam azt a választ, hogy ez még csak próba... Gondoltam oké, adok pár napot a dolognak....

Figyelt kérdés

Nyilvánvalóan már ez is szabálytalan, de véleményetekre lennék kíváncsi, hány napot érdemes dolgozni vagy várni arra hogy á-t vagy b-t mondjanak, vagy fizessenek is?

Nyilvánvalóan ha abban a helyzetben lennék, azonnal sarkon fordultam volna hogy nem ebben állapodtunk meg.

De vajon érdemes várnom, vagy ez is egy "foglalkoztatási forma" már a mai világban? Mármint hogy "hagy dolgozzon ingyen, majd rájön..."


ápr. 10. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

"Első munkanapom végén megkérdeztem hogy kell-e valami adatomat megadni? Akkor kaptam azt a választ, hogy ez még csak próba..."


Mondtam volna, hogy akkor köszönöm a lehetőséget, már mentem is. Plusz ha már befáradtam a céghez valamit fixen elloptam volna pl: wc papír, kéztörlő vagy bármi hogy még annyi kár se érjen hogy feleslegesen keltem fel.


"Nyilvánvalóan ha abban a helyzetben lennék, azonnal sarkon fordultam volna hogy nem ebben állapodtunk meg."


Ez nem anyagi helyzet kérdése hanem moralitásé. A birkák mindent eltűrnek a hozzám hasonló legendák pedig azért szárnyalnak mert nem csicskulnak be ;)

ápr. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"hány napot érdemes dolgozni vagy várni arra hogy á-t vagy b-t mondjanak, vagy fizessenek is?"

Nullát. Reggel/munka előtt kell hogy szerződjetek.


Ez egyszerűsített foglalkozás?

ápr. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

""Nyilvánvalóan ha abban a helyzetben lennék, azonnal sarkon fordultam volna hogy nem ebben állapodtunk meg."



Ez nem anyagi helyzet kérdése hanem moralitásé. A birkák mindent eltűrnek"


Stimmel.


" a hozzám hasonló legendák pedig azért szárnyalnak mert nem csicskulnak be ;)"


Mit értesz szárnyalás alatt?:)

ápr. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hívd fel reggel az összes ide vonatkozó hivatalt!

Gondolom, azért választottak téged, mert nincs benne az önéletrajzodban olyan, amiből kinéznék, hogy TUDOD, hogy LÉTEZNEK ilyen hivatalok, melyek ezek, és még meg is találod őket...

ápr. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

2# egyszerűsített foglalkozást ígért, megjegyzem a törvényben előírt minimális bérnél is kevesebbért, amit egyszerűsített foglalkozás alkalmával fizetni kell egy végzettségű nélküli alkalmazottnak.

Szerintem az önéletrajzomból kiolvasottak miatt lenne mitől aggódnia, de nem tűnik idegesnek amiatt.

ápr. 11. 06:17
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"megjegyzem a törvényben előírt minimális bérnél is kevesebbért"

Ez MÁR indok arra, hogy mindenhol jelentsd!

Rendőrségen is.

ápr. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!