Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Sok gazdag miért hitelre vagy...

Sok gazdag miért hitelre vagy részletre vesz dolgokat ?

Figyelt kérdés
Sok olyan ismerősöm van akinek lenne pénze egy adott dologra de ő mégis hitelre vagy részletre vesz dolgokat. Ennek mi értelme ?
ápr. 17. 09:12
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Ha veszek valamit hitelre, részletre, akkor arra mondjuk van 0-8% THM. Ez ugye mínusz nekem.

A befektetéseimnek van 10-20% hozama, ez plusz nekem.


Ha egy összegben megveszek valamit, akkor annyival kevesebbet tudok befektetni, vagyis elbukom a hozamot.


Ha megveszem részletre, akkor a saját pénzem tovább termeli nekem a pénzt, így gyakorlatilag annak a hozamából fizetem a hitel kamatát és egyéb költségeit és még úgyis pluszban vagyok. Ez az egyik oka, ami miatt megérheti.

ápr. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%
1: És mi lehet a többi ok?
ápr. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

Sok ember, bár nagyon jól keres, mégis a lehetőségei fölött él, mert így penget másoknak.

Kollegámnak a nettó havi jövedelme 1 millió feletti, de úgy él, mintha 2-3 milliót keresne, 300m2 villa, két felső kategóriás SUV, síelés, Seychelles szigeteki nyaralás, éttermezések, stb.

Múlt nyáron meglátogattam őket, 30 fok volt a lakásban, mert tönkrement a légkondi, de nem tudtak rongyos 300e forintot kifizetni a javításra, mert ennyi tartalékuk nem volt.

Mondom, haver, én Toyotával járok és a Balatonon nyaralok, de egy légkondit vagy hűtőt bármikor mellényzsebből kifizetek, mi a f*szt csinálsz már?

ápr. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Ha a teljes hiteldíjmutató Szó szerint 0%, és nincs kezelési ktg. az adott cégnél, akkor az annyit jelent, hogy részletben ki tudod fizetni az árut, és nincs se kamat, se semmi-és nem egy-összegben kell. Bizonyos cégek adnak ilyen kedvezményeket.
ápr. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Ja, 0% THM, és az ára 10%-al drágább, mint máshol - egyből ugyanaz, mint 10% kamat...
ápr. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
5 Ne koslass utánam, meg kímélj meg az előadásodtól.
ápr. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#3: mentségére legyen szólva, a nettó 1 milla ma már nem olyan nagy fizetés :(
ápr. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!