Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miből lehetne egy kis plusz...

Miből lehetne egy kis plusz pénzt csinálni 2024-ben nem milliós befektetéssel? Leginkább passzív jövedelemre gondolok. Ami nem szerencsejáték.

Figyelt kérdés

"Annó" én is beszálltam a kripto bányászásba, amíg lehetett és volt értelme. Eth-t bányásztam. Nem nagy tételben, de amikor jó árfolyamon volt az eth akkor 150-200 ezer jött egy hónapba pedig "csak" 180 megahash-el nyomtam.

Amióta ezt az eth bányászást lelőtték, azóta nem nagyon találtam más "egyszerű" passzív jövedelem forrást. Olyat pláne nem, ami ekkora hasznot hozott volna.

Pedig most 2024-ben és a jövőben még jobban kellene valami plusz jövedelem, nem muszáj ekkora haszonnal de jó lenne valami.

Munkahelyen alig emeltek bért, miközben a kiadások annál inkább.


Viszont kifogytam az ötletekből. Miből lehetne passzív jövedelemre szert tenni 2024-ben?

Az ilyen szerencsejáték szerű dolgok (mint a bináris opció) hamar megtalálnak a neten azokkal nem is foglalkozom.

Elkezdtem a neten olvasgatni a tőzsdéről meg videókat is néztem de szerintem nagyon-nagyon sok melót bele kellene tennem ahhoz, hogy értsek belőle valamit és profitot termeljek..

Ami szerintem nem megy mindig, mert nekem a tőzsde tűnik annak, hogy ha valaki nyer, akkor valaki veszít és simán lehetek én az utóbbi.

Más "szerencsejátékot" is próbáltam már mint a póker, duplázó tippmix de még a "jó" stratégiával sem jók nem meglepő módon, hiszen végtére szerencsejáték. (Pedig mindegyikről rengeteget olvastam, teszteket folytattam és gyakoroltam hónapokig de a gyakorlatban valahogy mindig negatív jött ki)


Léteznek ilyen állampapír szerű dolgok, nem tudom annak mennyi értelme van.


Valami olyan jó, magas hasznot hozó dolog kellene mint annó az eth bányászás. Na de ilyet nem találtam.


De mint mondtam, nem kell akkora haszon legyen rajta mint a bányászáson, csak a lényeg, hogy egyszerű legyen mint a bányászás!

Nincsen kedvem évekig tanulni és gyakorolni mondjuk a tőzsdézést.


És millióim sincsenek befektetni.

Ilyen 100-200 ezret tudnék befektetni, valakinek valami ötlet?



ápr. 21. 21:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%

"olvasgatni a tőzsdéről meg videókat is néztem de szerintem nagyon-nagyon sok melót bele kellene tennem ahhoz, hogy értsek belőle valamit és profitot termeljek"


Ha könnyű lenne, mindenki ezt csinálná, s nem lenne benne pénz és lehetőség.


Épp azért jó, mert kevesen hajlandóak beletenni azt az időt, amit szükséges.

ápr. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
68%

100-200k bekfetetésből?

Egy intenzív nyelvtanfolyam, hogy találj egy jobb melót

ápr. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
61%

Én online pókert nyomtam bottal ami 0-24 játszott egyszerre több asztalon és szinte semmi más logikát nem csinált csak nagyon jó lapokra (AA, KK, AKs) emelgetett minden más lapot dobott, így a nyeremények és a bónuszok miatt egy hónapban stabilan 2500-3000$ körüli profitot termeltem, de már a legtöbb online oldalon illegális / betiltották a botokat.


Mindenesetre én kriptobányászat és pokerbotozás után a saját fejlődésembe fektettem az időt és energiát (programozás, cloud, majd AI promptolás) amivel elég jó dolgokat lehet alkotni és munkákat találni.

ápr. 22. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
69%
Az, hogy beszélsz egy nyelvet nem fog segíteni semmin ha nem értesz semmihez vagy olyanhoz amivel sokat lehet keresni.
ápr. 22. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Nyilván 100-200 ezer forintos befektetésből nem lehet havi 150-200 ezer forintos profitot termelni.

Nem is ez a cél.

A cél az, hogy találjak egy olyan egyszerűen megtanulható és egyszerűen használható passzív jövedelem forrást, mint a bányászás volt valamikor.


Tőzsde nálam még mindig szóba jöhet de a probléma azzal az, hogy korántsem olyan egyszerű. És első látásra tűnik nekem olyannak, hogy ha van olyan, aki nyer akkor mindig lesz olyan, aki veszít. Ezért tűnik az is nekem kicsit szerencsejátéknak.

Legalábbis azt nekem ne mondja senki, hogy szerencse nem kell a tőzsdéhez.


Póker botról még nem hallottam. Amúgy vannak legális póker oldalak magyarországon. A gond nem ezzel van, hanem azzal, hogy nem vagyok benne biztos, hogy az adott oldal nem-e tudja azonosítani ha botot használok.

Aztán mondjuk ez egyszer kiderülne tuti csalásnak számítana és tuti kidobna.


Ha nem használsz botot és te magad várod meg a jó lapokat az több szempontból sem jelent jót.

Egy: egyáltalán nem garantált, hogy "egyenlő" arányban adná a jó lapokat (szerencse..) és a kis/nagy vak miatt bukhatod a pénzed.

Kettő: ha egyenlő arányban is adná, akkor meg neked egész nap a gép előtt kellene ülnöd.

ápr. 22. 05:02
 6/18 A kérdező kommentje:

Továbbá: lehetne magamat fejleszteni, nyelveket tanulni meg ilyenek.

De azzal nem biztos, hogy több pénzt fogok keresni. Legalábbis magyarországon tuti nem. Itthon sajnos rendes munkával nem lehet jól keresni. Vannak olyan szakmák akikkel igen például szakorvos vagy ha saját vállalkozásod van.

De olyan munkával ahol minden nap bemész, becsekkolsz, ledolgozod a 8 órádat aztán hazamész, olyannal nem lehet.

Ausztriában lehetne 2500-3000 eurót keresni és nem mondom, hogy az nem célom de egyelőre az is kicsit távoli.


Ezért a közeljövőben próbálnék passzív jövedelemre is szert tenni.


Olvastam arról is, hogy eth-t lehet stake-elni is de eszméletlenül kicsi rajta a profit.

ápr. 22. 05:14
 7/18 anonim ***** válasza:
23%
Megveszel tbsz szamlan bitcoint 5 even at minden évben amennyit csak tudsz. 5 ev mulva a meglevoket atvezeted uj tbsz szamlakra. 10 ev mulva evente kiveszegeted a tbsz szamlarol. Ennyi. Milliardos leszel, csak nem gyorsan, cserebe nagyobb eselyel mintha barmi mast csinalnal
ápr. 22. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
21%
#6: Te nagyon el vagy tévedve...
ápr. 22. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen hozzaállással nem is lehet.
ápr. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
60%

"Legalábbis azt nekem ne mondja senki, hogy szerencse nem kell a tőzsdéhez."


Ha megtanultad a szakmát, akkor nem kell. Akkor ugyanis felismered a charton a vételi és eladási jeleket. Vételi jel megjelenése esetén vásárolsz, eladási jel megjelenése esetén eladsz. Ennyire egyszerű a dolog, csak ehhez képesnek kell lenni felismerni a trendeket, a támaszokat/ellenállásokat, meg jónéhány "apróságot", pl. a fibonaccit és néhány fontosabb indikátort stb.


Akik a szerencsére bízzák a vételeiket, azoknak lehet, hogy egyszer-egyszer bejön valami, de nem lehetnek hosszú távon nyereségesek.

ápr. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!