Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha szeretnék elkezdeni részvén...

Ha szeretnék elkezdeni részvények adás-vételével foglalkozni, akkor a K&H az jó? (KBC) És mi annak a pontos menete?

Figyelt kérdés

Olvastam ezt:

[link]


Miért ilyen körülményes?

Online elő kell regisztrálni, aztán be kell menni egy bankfiókba (nem is akármelyikbe) ott azonosítanak, majd akkor tudom a neten véglegesíteni a regisztrációt/megnyitni a számlát.


Ez miért ilyen körülményes? Miért nem lehet a neten elintézni az egészet? Miért kell egyáltalán bankba menni? Miért nem jó bármelyik bankfiók? Én ezt nem értem miért ilyen bonyolult.

Jó, oké elfogadom.


Ezeken a lépcsőkön tegyük fel végig megyek, utána már tudok online részvényeket venni?

És ha igen, alapjában véve a K&H az jó?



De kezdjük az elején. Mondjuk engem érdekelne, hogy 1-2 konkrét cég részvénye elérhető-e a k&h oldalán azaz tudok-e 1-2 konkrét cég részvényét venni? Ezt meg tudom nézni, hogy mely részvényeket lehet venni?


Mert feleslegesen nem fogok 120 km-el arrébb lévő fiókba utazni (ilyen messze van a legközelebbi "kiemelt" fiók) aztán az egész számlanyitás végén kiderül, hogy amit venni akarok az nem is elérhető.



ápr. 22. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
Jó, de az Interactive Brokers illetve a Lightyear legalább olyan jók és hát nem annyira drágák, mint a K&H Értékpapír. Ezeknél lehet ráadásul teljesen online számlát nyitni személyes megjelenés nélküli ügyfélazonosítással.
ápr. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Milyen nagyságrendben gondolkodsz befektetésen/kereskedésen?


Merthogy ez az elsődleges szempont akkor, amikor arról beszélünk, hogy egy adott bróker jó vagy nem jó.


Jó egyébként, de ha csak párszázezerrel játszadoznál, akkor nem. Tízmilliókkal igen.


Ha kispénzzel kereskednél, akkor más brókert érdemes választanod.

ápr. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. 100-200 ezerrel tudnék indulni. Erre a lightyear-ra próbáltam regisztrálni de ott elakadtam, hogy amikor küldi az sms-ben a kódot, onnantól nem tudom mit kell csinálni. Ha sms-ben válaszként küldöm a kapott kódot, semmit nem csinál. És az oldal sem léptet tovább illetve az oldalon sem lehet sehol beírni a kódot.
ápr. 22. 20:12
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ha egy bróker oldalára nem tudsz regisztrálni, akkor a tőzsde nem neked való. A kereskedés ennél sokkal bonyolultabb.
ápr. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem én tehetek róla, ha bugos az oldal és nem léptet tovább...

No nem baj, a Saxo banknál 10 perc volt számlát nyitni - személyi okmányok fotózásával, adószám beírásával stb-vel.

Még 10 perc és már jóvá is hagyták úgyhogy ezzel meg is vagyok.

ápr. 25. 15:57
 6/6 anonim ***** válasza:
43%
(Csak ott nincs TBSZ számlára lehetőség, így minden hozamod után adót fogsz fizetni)
ápr. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!