Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehet azt nagyságrendileg...

Lehet azt nagyságrendileg tudni, mennyi pénzt vonnak le a kártyás tranzakciókor az eladótól? Vajon ez az összeg van akkora, hogy néhány boltban, piacon húzzák a szájukat az eladók kártyás fizetéskor, vagy minössze néhánytíz forintról van szó?

Figyelt kérdés
ápr. 29. 09:59
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
1-1,5 % körül, de általában van minimum, így mondjuk, ha egy kiflit fizetsz, akkor lehet, hogy kb semmi nem marad az eladónál.
ápr. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Egyszer beszélgettem az iskolabüféssel ahol lehet kártyával fizetni. Tőle 1%-ot von le a bankja. Ezért 500 Ft felett engedi a kártyás fizetést.
ápr. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2 Amellett, hogy ez szabálytalan (tilos az eladónak meghatároznia, mennyi összeg felett fogadja el a kártyát és szabálysértési eljárást lehet ellene indítani), ez az iskolabüfés amúgy valamilyen szinten a matekkal hadilábon áll?


Egy 300 forintos péksütinél kőkemény 3 forintot, 500 forintosnál 5 forintot von le a bank, tehát nem arról van szó, hogy fix, konstans tételt "bukik" a termékeinél. Arról nem is beszélve, hogy alsóhangon 4-5-szörös haszonnal adja tovább a vackait, mint amennyibe beszerzési áron kerülnek ezek a tételek.

ápr. 29. 10:27
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Ahogy az első válaszoló rávilágított, hogy biztosan van egy minimum és ezért van összeghatár. Elhiszem hogy a büfés ellen szabálysértési eljárást lehetne indítani. De én és még sokan mások nagyon kedvelik őt és mi biztosan nem jelentjük fel ezért. Már akkor ő volt a sulibüfés amikor az apám is odajárt.

Sajnos nagyon könnyű 500 Ft felett vásárolni a büfében.

ápr. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%
Nekem volt olyan, amikor egy órás azt mondta, hogy akkor inkább ingyen volt a javítás, amikor kártyával akartam fizetni.
ápr. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Feltételezem itt arról van szó, hogy ezek nincsenek a NAV felé továbbítva, ahogy gondolom blokkot sem nagyon kaptok.

Nekem a szimpátiámat valaki felé soha nem az határozta meg, hogy milyen régóta ismerem, van sem, lelkiismeretfurdalás nélkül fel szoktam nyomni az iskolabüféshez és óráshoz hasonló adócsalókat, haszonlesőket és szabályszegőket.

ápr. 29. 11:07
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
Akkor egészségedre, továbbra is tegyél így.
ápr. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%

Végre valaki utána jár ennek és feljelenti a szemét csaló vállalkozókat. Csak így tovább kérdező.

Remélem az élet minden területén folytatod eme áldásos tevékenységedet. Igenis tudja meg mindenki, a szabályokat be kell tartani

ápr. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!