Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megtennéd ezt a barátodnak?...

Megtennéd ezt a barátodnak? Rossz vagyok emiatt?

Figyelt kérdés

Röviden az előzmèny annyi, hogy pár hónapja elkezdtem tanulni a tőzsdéről, forexről és nagyon tetszik. Komolyan veszem, naponta 1-2 órát legalább tanulok, olvasok a témában, tanfolyamot vettem és mentorom is van. Màr kezd kialakulni egy olyan stratégiám, amivel profitos vagyok, persze mèg kicsiben de motivál. Célom, hogy majd főállásban foglalkozhassak vele, de legalább + jövedelemforrásnak is megteszi.

Természetesen beszéltem erről egy jó barátomnak, meséltem, hogy ezt tanulom, izgalmas stb hátha lenne neki is kedve hozzá. Le intette, hogy biztosan nem értené és ennyi. Egyébként ő is folyton panaszkodik, hogy 💩 munkákat vállal el, nem akar már annyit gürizni, jó lenne lottón nyerni stb de semmit nem tesz annak érdekében, hogy változtasson, újat tanuljon.

Ami meglepett, hogy azt mondta kivárja, nekem hogyan jön be ez a dolog, és utána segítek neki is. Mondtam, hogy ezt jó alaposan kell tanulni, sok időbe telik, nem lehet nagyvonalakban “elmesélni”, ő meg, hogy akkor majd èn mondom neki, hogy milyen pozíciókat rakjon meg.

Nyilván ez így nem lenne működőképes sem, mert 0 fogalma van az egészről, kockázatkezelés hiánya miatt veszteséges lenne, de nem szívesen csinálnám sem ezt így ahogy ő kitalálta. Nekem rengeteg időm, energiám és nem mellesleg pènzem benne van, hogy ez sikerüljön és csak úgy adjam le valakinek, aki mèg csak utána sem néz minimálisan miből áll ez?

Aztán kicsit elkap a bűntudat, hogy ha jó barátom ezt simán meg kellene tennem érte? Ti mit gondoltok erről?

Persze mèg elméleti a kérdés, nincs garancia rá, hogy nekem jól fog menni, de attól függetlenül meglepett, hogy ezt így elvárná.


máj. 12. 23:50
 1/4 anonim ***** válasza:
61%

Ez így hülyeség. Nem lehet úgy csinálni, hogy majd te megmondod, mit rakjon. hogyne, aztán meg minden fingást diktálj neki?

Az ilyet úgy szokták, hogy aki már magabiztosan profitot tud termelni, annak az ismerősei adnak pénzt, hogy pörgesse, nyilvánvalóan jutalékért. Nekem is volt egy kollégám, aki már tízmilliókat keresett a tőzsdén, mindenki megbízott benne, sokan adtak neki pénzt, és ő vállalta, hogy x profitot fizet rá.

máj. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
34%
Én biztos nem.
máj. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
63%
Témával kapcsolatban beszélgetnék vele, viszont nem vállalnám a pénze után a felelősséget, nem fektetnék be helyette. Ugyanúgy több órás ingyen kurzust se tartanék, viszont elmondanám hogyan érdemes neki indulni, milyen szakirodalmat, képzést javaslok.
máj. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igen, ilyet hallottam én is, meg havi x összegért szignálokat küldenek stb. Nem értek vele teljesen egyet, mert sokszor még a profiknak sem jön be, és aki másol ha nem kezeli jól a kockázatot, egész pénzét elbukhatja.


Amúgy igen, ha èrdekelné szívesen elküldeném honnan tanultam stb, majd egymással tanácsokat osztanánk meg stb. De így, hogy fogalma sincs róla mi az a chart, èn csak írjam a szàmokat… nem okè nekem.

máj. 13. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!