Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek mit tegyek kölcsön...

Szerintetek mit tegyek kölcsön ügybe?

Figyelt kérdés

Egy munkatársam meg barátom is végül. Gyerekének a keresztapja vagyok,szoros a kapcsolat normál kereteken belül.


Kölcsönt kérne pár száz ezer ft-ot tőlem hogy ki fizesse egy összegbe a hitelét.

1 hétre kb,mert fel venne egy nagyobb személyi kölcsönt a házuk szigetelésre meg hasonlókra,és abból adná vissza nekem azt.

Csak nemtom.. nem mondom be csapna,de van benne kis félsz mivan ha mondjuk még se kapja meg.Én meg lakást vennék nyár végén. Fizetünk kb egyforma.


máj. 21. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az új kölcsönből fizesse ki a mostanit.

Csak akkor adj neki pénzt, ha neked nem fog hiányozni az összeg.

máj. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mondd neki, hogy jelzálogszerződést írtok a házára a kölcsönügylet biztosítékaként. Biztos nem gond ha úgyis visszafizetné ugyebár.
máj. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Alap szabály hogy ismerősnek kölcsön nem adunk.
máj. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Kölcsönt kérne pár száz ezer ft-ot tőlem hogy ki fizesse egy összegbe a hitelét.

1 hétre kb "


Már ott gondok vannak, ha 1 hétre kér valaki kölcsönt. Nem hiszem, hogy 1 hét ne lenne más módon áthidalható, mint kölcsönnel.

Barátod láthatóan egyik kölcsönből a másikba esik. Nekem ez már maga aggályos.

Én is kizárólag úgy adnék neki kölcsön, hogy jelzálogjog bejegyzéssel az ingatlanára. Ugye bár ezt ügyvéd/közjegyző előtt kell intézni. Ha az a valódi szándék, hogy visszaadja, akkor ez a kérés nem lehet gond neki.

De mindeféleképpen legyen írásos nyoma! Tehát kölcsönszerződéssel, határidő kikötéssel, két tanúval együtt.

máj. 22. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én nem adnék neki. Még akkor is ha ezért nem barátkozik velem többet. Így legalább a pénzed megmarad.


Ha ennyire magabiztos hogy 1 hét múlva megadja akkor vigye el az értékeit a zálogházba, kérjen provident hitelt vagy oldja meg máshogyan.


Nagy valószínűséggel ha adsz neki pénzt akkor nem fogja megadni és futhatsz a pénzed után.

máj. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!