Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Határozott időre szóló szerződ...

Határozott időre szóló szerződés esetén ez hogy van?

Figyelt kérdés
Augusztus 31-ig van a szerződésem. Ha hosszabbítanának, de én nem akarom, mert mondjuk szeptembertől lesz más akkor mennyi idővel előtte kell szólnom, hogy tovább nem akarok maradni?

#Határozott, munka, állás,
máj. 22. 11:25
 1/7 krwkco ***** válasza:
100%

"mennyi idővel előtte kell szólnom, hogy tovább nem akarok maradni?"

Nem KELL szólnod. Nincs ilyen kötelezettség.

Erkölcsileg sem. Amikor határozott idejűt kötöttek veled, vállalták a kockázatot, hogy nem fogsz nekik tovább dolgozni. Cserébe fenntartották a lehetőséget, hogy komplikációk nélkül nem foglakoztatnak tovább.

De ha nem akarsz rosszat a munkáltatónak, akkor nagyjából annyival a lejárat előtt, amennyi idő alatt új embert tudnak keresni a helyedre és be tudják tanítani.

máj. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 krwkco ***** válasza:
Vagy akkor, amikor már teljesen biztos vagy benne, hogy augusztus 31 után már nem akarsz ott dolgozni.
máj. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 krwkco ***** válasza:
91%

Vagy augusztus 31-én műszakzáráskor mondhatod a főnöknek, hogy akkor búcsúzom, jó volt önökkel dolgozni.

Mire ő nagy szemekkel: Tessék? :-)

máj. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem vagy köteles szólni nekik. Ha lejár a szerződésed, egyszerűen nem írod alá a hosszabbítást és ennyi.

Ellenben ha nem akarod rájuk borítani az asztalt, akkor azért érdemes kb egy hónappal előtte jelezni, hogy nem tervezel hosszabbítani.

máj. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Ha hosszabbítanának, de én nem akarom"

Ha ők hosszabbítanának, akkor szóljanak ők előre. Ők határozott idejű munkaszerződést kötöttek veled, ami az utolsó munkában töltött nap elteltével automatikusan megszűnik. Ők akarták így. Nem te. Én a #3-as kommentben leírtak szerint búcsúznék az utolsó napon.

máj. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Már három éve vagyok ezen a munkahelyen és évenként hosszabbítanak..
máj. 22. 17:22
 7/7 A kérdező kommentje:
És ez engem marhára idegesít, hogy nem vesznek fel határozatlan időre meg minden nyáron azon idegeskedek, hogy szeptemberben kellek e még. Egyébként suliban dolgozok és nem az igazgató tehet erről hanem a tankerület, elvileg..
máj. 22. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!