Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nem vagyok hozzáértő valaki...

Nem vagyok hozzáértő valaki segít?

Figyelt kérdés

Kínából rendeltem egy kb 50$ értékű dolgot a DHL hozza kaptam is tőlük egy emailt


A küldemény mielőbbi kézbesítése érdekében kérjük, hogy az alábbiakban „X-el” jelölt információkat és/vagy okmányokat küldje meg részünkre a vammagan@dhl.com e-mail címre


És ezután van egy táblázat az emailben amiben olyanok vannak mint számla szerinti pontos árumegnevezés, címzett bejelentett lakcíme.


Meg kaptam ilyen pdf-eket hogy én alulírott …. kijelentem hogy bla bla


Na de a kérdésem hogy pontosan mit csináljak? Hogy töltök ki ilyen pdfeket meg mit ért X-el jelölt információ alatt, ugyanis egy darab X-et nem látok sehol.


Bocsánat de soha nem csináltam ilyet azt gondoltam fizetek vámot és kész nem gondoltam hogy ez ennyire komplikált.



máj. 22. 14:39
 1/2 anonim ***** válasza:
55%
Vidd a link fölé az egeredet és ellenőrizd le, hogy valóban a DHL küldte az emailt. Ha kamuoldalon adod meg az adataidat netán a bankkártya adataidat, könnyen ráfázhatsz.
máj. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nagyon jó tipp, hogy első lépésként alaposan ellenőrizd le a címet, linkeket, hogy tényleg a DHL kéri-e tőled az adatokat és nem valami kamu cég próbál átverni.

Sajnos nagyon sok az ilyen átverés, ahol dhl.com helyett mondjuk egy parcel-x-dhl.com címmel próbálnak átverni (és ezekre végtelen számú verzió létezik).


A küldő céget is érdemes lehet megkérdezni, hogy tényleg kell-e vámot fizetned, vagy ők átvállalják. Elég sok cég át szokta vállalni, mondjuk nem biztos, hogy az $50 árfekvésben.


A dokumentumokat meg próbáld értelemszerűen kitölteni, amennyire tudod, küldj mellé képernyő mentést a termékről a webshopon, meg a fizetési visszaigazolásról, aztán ha valamit nem jól csináltál, vagy nem tudnak kibogozni belőle, akkor majd szólnak.

máj. 23. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!