Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy kezdő fodrász, alkalmazott...

Egy kezdő fodrász, alkalmazottként mennyit keres egy fodrász szalonban havonta Budapesten?

Figyelt kérdés
2010. nov. 6. 09:04
 1/2 anonim válasza:

Tapasztalatom a következő:

- a legtöbb helyen székbérletet ajánlanak, ami ugye neked alapból pénzedbe kerül, ráadásul vállalkozói igazolvány kell hozzá, hogy számlát tudj adni. Ilyen esetben ugye nem alkalmazotti, hanem vállalkozói státuszban vagy. Ez szopás.


- szinte minden más helyen (és ez a kisebbség) a forgalmad után kapsz fizetést. Azaz, amennyi bevételed van a hónapban, annak egy bizonyos százaléka (20-30-40) a tiéd, ugye a megfelelő dolgok levonása után (járulékok, anyaghasználat stb).


Olyan fodrászattal még sehol (értsd: vidéken sem) találkoztam, ahol fix bért adnak. Ez nem azt jelenti, hogy nincs, csak én még nem láttam :)

2010. nov. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Bálint Lídia válasza:
Én is pályakezdő fodrász vagyok, alkalmazottként dolgoztam, igaz nem Pesten, hanem Veszprémben. Én fix fizetést kaptam ami azt jelentette, hogy minden hónap végén 70.000Ft-ot kaptam kézhez + minden vendég után 5%-ot és minden eladott termék után 10%-ot kaptam még pluszban. És van még egy pár ilyen szalon, ahol ilyen rendszer működik, szóval nem reménytelen.
2011. jan. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!