Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ajánlottként vagy utánvéttel...

Ajánlottként vagy utánvéttel kérjem a csomagot?

Figyelt kérdés

interneten veszek valakitől dvd-t, és meg kéne egyeznünk hogy ajánlottan vagy utánvéttel adja fel nekem...én még nem csináltam ilyet..mi a különbség?az utánvét drágább azt tudom..de melyik hogy működik?

utánvét:feladja,én meg a postásnak fizetem a pénzt-ugye?de hogy jut el a feladóhoz?


és ha ajánlottként adja fel az hogy működik,ez esetben hogy fizetek,mi a teendőm?


bocsi a laikus kérdésekért,de mégiscsak pénzről van szó nekem meg nincs gyakorlatom...


2009. jan. 10. 14:32
 1/6 A kérdező kommentje:
ha jól gondolom ajánlottnál a bankszámlájára előre utalom a pénzt-ugye?de ez rizikósabb...
2009. jan. 10. 14:35
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha valami internetes aukciós oldalról veszed, akkor nyugodtan kérheted ajánlottan, mert ott nem teheti meg, hogy nem adja fel, szóval a rizikó majdnem nulla. Minden más estben én az utánvétet választanám. (egyébként ez úgy működik, hogy kifizeted a postásnak, majd a feladó kap egy utalványt, amit beválthat a postán és úgy kapja meg a pénzét) Persze attól függ, milyen értékben veszed. Egy 200Ft-os dologért nem fizetném ki az 600-700Ft-os utánvételi díjat.
2009. jan. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

egy sorozat 6 évadjáról van szó,kb.10 DVD...->5000Ft+dvd-k ára lenne.nyilván ehhez jön hozzá az utánvét/ajánlott díja..

nem tudom hogy érné meg...


ha ajánlott akkor előre utalom neki a pénzt?vagy utólag ha megkaptam?vagy ez megegyezés kérdése?

2009. jan. 10. 15:07
 4/6 A kérdező kommentje:
amúgy nem vatera,vagy hasonló,egy fórumozó emberke...gondolom ez esetben inkább utánvét érné meg...és hogy tudok meggyőződni ról ah.azt kaptam amit kértem?mert gondolom a csomagot az utánvétkor nem nyithatom ki..kinél reklamálhatok..?
2009. jan. 10. 15:16
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha egy teljesen idegen embertől veszed, csak akkor üzletelj, ha megbízol benne.


Az utánvétnél a feladónak nagyob a kockázata, mert neki előre ki kell fizetni a postaköltséget, és apénzforgalmi díjat is.

Ha a vevő nem veszi át, mert közben meggondolta magát, a feladóhoz visszajut a csomag, de csakúgy kapja meg, ha kifizeti a visszakötséget is.

Ez így több ezer ft-os bukta lenne a feladónak. Ezért senki nem postáz szívesen utánvétes csomagot ismeretlennek.


De ha mégis megegyeztek az utánvétben, te majd a postásnak fogod kifizetni az átvételkor a dvd-k árát, meg a postaköltséget, amit majd a feladónak kikézbesítenek.


Ha ajánlottként küldi ez azt jelenti , hogy megegyezés szerint előre, vagy utána átutalod, vagy postán feladod neki a pénzt.


ha mégis az utánvétnél maradtok, kérd hogy postán maradóra küldje, ekkor postai dolgozó jelenlétében felnyitod majd a csomagot, és ellenőrzésre kerül, tényleg benne van e a cucc.

2009. jan. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

így már tökéletesen értem!!köszönöm.igazából megbízhatónak tűnik a srác,egy elég megbízható oldalon figyeltem fel a hirdetésére,és az email-je alapján is úgy tűnt h.nem csaló..bár minden csaló ártatlannak néz ki először..


na mindegy, még1x köszönöm,így már könnyebb lesz dönteni:-)

2009. jan. 10. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!