Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van még olyan, hogy "dutyiba"...

Van még olyan, hogy "dutyiba" dugnak tartozás miatt?

Figyelt kérdés
Kezes voltam(meg nagy barom!) és nem fizetett az adós.Én meg nem tudok,gyesen vagyok....
2009. jan. 18. 14:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Már nincsen adósok börtöne.

Végrehajtó van, meg fizetésből levonás. Illetve te is lehetsz bar-listás.

2009. jan. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi!!!csak mert valaki ezzel riogat....esetleg jártas vagy a témában?
2009. jan. 18. 14:45
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

csak azért, mert tartozásod van nem zárnak be. "adósok börtöne" nincs Magyarországon. (persze talán jobb lenne, ha lenne, de mindegy)


az viszont nagyon nagy gond lehet, ha te nem tudsz fizetni. A kezesség azt jelenti, hogy ha ő nem fizet, akkor neked kell, és be fogják hajtani, arra mérget vehetsz. Akár mindened elúszhat.

2009. jan. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nincs SEMMIM,tehát sokminden nem úszhat!!!:(

Az igaz,hogy figyelnek,hogy mikor lesz valamim(fizetés,stb.)legyen az akár 6 év múlva????

2009. jan. 18. 14:55
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem keresnek a hitellel, akkor 5 év alatt elévül a követelés.
2009. jan. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi!!!

Gondolod nem fognak???Bocs,csak elég ideges vagyok ettől......

2009. jan. 18. 15:17
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Börtönbe tuti nem fognak dugni. Ha nincs sem ingó sem ingatlan vagyontárgy a neveden, akkor azt sem tudják elvenni. Jövedelemből vonnak (azt nem tudom, hogy gyesből is vonnak-e, de valószínű).

Viszont a BAR listára valószínűleg felkerülsz, ami azt jelenti, hogy a bankok nem fognak veled szóba állni 5 éven keresztül hitel szempontjából.

2009. jan. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszi.Gyesből nem vonnak,legalábbs ezt mondta egy ismerősöm.
2009. jan. 18. 15:32
 9/10 anonim ***** válasza:

"Viszont a BAR listára valószínűleg felkerülsz, ami azt jelenti, hogy a bankok nem fognak veled szóba állni 5 éven keresztül hitel szempontjából."


Már nem BAR, hanem KHR lista, és a bankok nem öt évig, hanem az elhangzottak alapján ÉLETE VÉGÉIG nem fognak szóbaállni vele. Passzív státuszként lehet a listán öt évet. Aktívként bármennyit. Egészen addig aktív, amíg az utolsó centig ki nincs fizetve a tartozása. Ha kifizette teljesen, onnan indul az öt év.


Amúgy ne félj. És tudd: Nem vagy egyedül a problémával. Hazánk lakosságának nagy része el van adósodva, és egyre nagyobb százalék az akin végre is hajtanak.

Egy végrehajtó nem "mumus", dolgát végzi. És mint tudjuk, a közigazgatásban elég sok munkás nem kellő odafigyeléssel végzi a munkáját...


Ha a követelés végrehajtási szakaszban van, akkor a végrehajtó nem fogja hagyni elévülni. Amire számíthatsz:

Megkeres a végrehajtó, ahol nyilatkozol, hogy ahol élsz az nem a te vagyontárgyaiddal van berendezve. Ezt jó, ha igazolni is tudjátok (számla, stb.).

Utána kapsz egy határozatot, hogy a végrehajtást felfüggesztik, mert az adós vagyontalan. Majd lehet, hogy öt év múlva újra kopog a végrehajtó. És kezdődik előről.


De ha lesz munkahelyed, akkor azt jó eséllyel "le fogja vadászni". Mert ilyenekre a végrehajtási ügyintézők figyelnek. Mindig átfuttatják az ingatlan-, gépjármű- és cégadatbázisokat, valamint a TB-nyilvántartást. Abból látják, hogy dolgozol-e, van-e mit letiltani. Ha van, akkor letiltják.


Börtönbe nem kerülsz azért, mert tartozol. Ettől ne félj.

2009. jan. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon szépen KÖSZÖNÖM!!!!!!!!

Ez egy kicsit megnyugtatott.Beszéltem egy ügyvéddel is,ő is ezt mondta.


szép napot!!!!!!:)

2009. jan. 19. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!