Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha nagy bajban...

Mit tegyek ha nagy bajban vagyok egy internetes kereskedés miatt?

Figyelt kérdés

Internetre tettem fel egy hirdetést több oldalra is, egy laptop hirdetését hogy el szeretném adni, és jelentkezett rá valaki külföldről (nigera)-ból, mondta hogy ő megvesz X összegért és plusz ad X összeget szállításra is, mivel nem vagyok túl jó angolból (ő úgy írt) ezért megkértem sógoromat hogy segítsen mert érdekelt az üzlet, és kérte a bank információkat (swift kód, számlaszám, nevem) megadtam neki majd kaptam mailt is egy bizonyos scotia banktól hogy X nevű ember küldeni akarja nekem a pénzt de ugye csak akkor hogyha feladom ems gyorspostán és megadom a banknak a nyomon követési kódot hogy tudják hol a csomag, feladtam pénteken és szombaton kaptam a mailt hogy hétfőn utalják a pénzt... most hétfőn pedig azt az emailt kaptam hogy nemzetközi tranzakcióhoz nem elég az az összeg amit küldeni akarnak nekem, és hogy én küldjem el nekik a különbözeti összeget és majd egybe elküldik azt is hozzáadva... 140ezerről van szó és 60at kellet volna nekem küldenem. így most az van hogy a laptop már valahol nigeria környékén, (a posta azt mondta ha még a nigeria postáról nem ment ki akkor vissza tudják hozni de már nem valószínű,) írtam a banknak is hogy nem küldöm a pénzt de illő lenne ha ők küldenék és azt mondták addig tehetetlenek míg én nem küldöm...


jó lenne valami tanács hogy mit tegyek, segítsetek kérlek :(


2009. jan. 20. 17:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

átvertek.


ha nagyon nagy mákod van, akkor még vissza tudja neked hozni a posta. ha nem, akkor ugrott.

pénzt még véletlenül se utaljál.

2009. jan. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

Ennek a neve pontosan ez, nigériai csalás.


Bővebben itt: [link]


Sajnos eddig még nem hallottam arról, hogy a küldött áru ellenértéke bárkinek is megérkezett volna.

2009. jan. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%

[link]


és még...

2009. jan. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

Ugyanaz, mint a második válaszoló, csak több linkkel:

[link]

2009. jan. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Durva. Nekem meg olyat küldözgetnek, hogy nyertem egymillió eurót és postai csomagba küldik, de az 300 euró . Mármint a postaköltség. Nagyon durva.
2009. jan. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

Azonnal(!) feljelentés, és a postai csomag visszahívása. Amúgy a posta nem fogja megerőltetni magát!

Valószínűleg a csomagod még vámszabadterületen van, így még nem jutott ki Nigériába!


És megjegyezni: Még MAGYARORSZÁGRA is csak akkor küldünk terméket, ha azt kifizették. Vagy az átvételkor kifizetik (utánvétel). Ez arany szabály. Nemhogy Nigériába...

2009. jan. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
42%
feljelentés (biztos értelmetlen), de ha van feljelentés akkor a posta is jobban utána jár a dolgoknak, elviekben. amugy a rendőrség is leszar mindent, írhatnék erről...
2009. jan. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 csiber válasza:
100%
Áh, ez a legnagyobb ökörség amit valaha is elkövettél. Miért nem jó az országon belül eladni? Mint elküldeni az isten háta mögé. Pont Nigériába.. Pont ök vennének laptopot.. XD Elöször nézd meg milyen hely is az.
2009. jún. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Arról nem is beszélve, hogy Nigériából nem lehet pénzt küldeni Európába..
2010. febr. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy komoly ez a kerdes:)))))))
2010. márc. 7. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!