Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy működik a munkanélküliség...

Hogy működik a munkanélküliség bejelentése?Úgy értem, hogy akkor ők fizetik a Tb-met?

Figyelt kérdés

és mennyi a segély és ezért nekem is ki kell mennem a cigányokkal kapálni?Tanfolyamokat ajánlanak ha jól hallottam és akkor azt fizetik és e mellé még kapom a segélyt?


Kérlek irjátok le egyszerűen és ne linket küldjetek.Személyes tapasztalat is jöhet! Köszönöm!


2009. jan. 20. 19:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó nagy zavar van a fejedben.

1: lejárt már a felmondási időd? Ha lejárt, akkor MÁSNAP ugorj el a munkaügyi központba. Vidd el az összes papírt, amit a cégnél adtak.

2: sok-sok papír kitöltése után megállapítják, hogy mennyi JÁRADÉKOT fogsz kapni és meddig. Addig nem kell kapálnod, csak állást keresni.

3: ha képzésre mész, azt fizetik - ha ők indítják, és te rendesen vizsgázol.

4: ha mindez lejárt (vagy nem dolgoztál eleget és nem vagy jogosult), utána mehetsz segélyre.

2009. jan. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

SEGÉLYT akkor kaphatsz, ha nem vagy jogosult JÁRADÉKRA.

Ez attól függ, mennyit dolgoztál az elmúlt 4 évben bejelentve (diákmunka nem számít).

2009. jan. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mi az a járadék és mitől függ?
2009. jan. 21. 18:36
 4/8 anonim ***** válasza:
A munkanélküli járadékot az alapján állapítják meg hogy mennyit dolgoztál előtt stb., viszont ha pályakezdő vagy vagy régóta nem találsz munkát stb. akkor csak max segélyt kaphatsz, az nem jár csak úgy, utánna kell járni. A járadék is csak egy meghatározott ideig jár és utánna nem kapod. Amíg kapod addig nem kell tb-t fizetni, de ha nem kapod akkor magad után kell fizetni idén már 4500 Ft-ot havonta.
2009. jan. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A járadékot a munkanélkülivé válásod bejelentésétől számítva visszamenőleg 4 évi bejelentett munkaviszonyban töltött napok száma és az átlagkereseted alapján határozzák meg (ugyanis míg dolgozol, a bruttó fizetésből vonnak járulékot, valamennyi százalékot, nem tudom, mennyit pontosan, és ez válik munkanélkülivé válásod esetén járadékká). Diákmunka nem számít, ha nem voltál bejelentve, az se, járadékot kaphatsz. Ahhoz, hogy kaphass járadékot, az előző 4 évben legalább 365 bejelentett munkaviszonyban töltött nappal kell rendelkezni. Azt hiszem, kivétel akkor van, ha nagyon közel van valaki a nyugdíjkorhatárhoz, de ezt ne vedd készpénznek, én nem vagyok szakember, de mint ha ilyet olvastam volna egy szakanyagban.
2009. jan. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
csak érdeklődöm nem vagyok munkanélküli.most fogok érettségizni és gondoltam hogy majd elmennék munkanélkülire és tt felajánlanának valami jo kis tanfolyamot,mert nem tudom hogy mihz kezdjek, nincs kedvem semmilyen szakmához sem és hátha amit ott nyujtanak az jo lesz és még fizenek is.
2009. jan. 25. 09:59
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyre ritkábban szerveznek tanfolyamokat, és ezek egyre gyengébbek. CSAK alapszintű mindegyik, és inkább azt várják el, hogy szervezd meg magadnak - ők majd jól megkritizálják, és megokolják, hogy miért nem fizetik mégsem. De lehet, hogy már csak akkor, mikor már jársz, és befizetted az első félévet.
2009. jan. 26. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem javaslom, hogy megpróbáld. Inkább te nézz utána tanfolyamoknak, mihez lenne kedved, egy rakás OKJ van, ha valami érdekel, érdemes megpróbálni, és jobban jársz, mint ha elmennél munkanélkülire. Pláne érettségi után...

Mivel te még nem dolgoztál bejelentve, csak SEGÉLYT kaphatnál, ami max. 90 napig jár, nagyon kevés, vagyis akárhogy is számoljuk, 3 hónapnál nem több. Én kaphattam volna JÁRADÉKOT, pedig én is pályakezdő vagyok, államvizsga előtt, de én főiskolai éveim alatt bejelentve főállásban dolgoztam, viszont mivel nincs meg a 365 nap, ezért nem kaphattam a járadékot, így 3 hónap alatt kellett találnom munkát, gondolhatod, hogy nem találtam szakmámbelit, vagy nem feleltem meg (cég szerint, nem tudásban, az megvan), így kénytelen voltam elfogadni azt az 1db 6 órás melót közalkalmazottként, amire bruttó 80-at kapok, de tuti nem innen megyek nyugdíjba, mert a tanulmányaimat is szeretném hasznosítani, nem dísznek csinálom a diplomát.

2009. jan. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!