Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van olyan honlap ahol úgy...

Van olyan honlap ahol úgy vannak ingatlanok kínálva, hogy pl önerőből fizet kezdőösszeget valaki egy házba és utána nem hitelt vesz fel?

Figyelt kérdés
Hanem úgy mintha albérletet fizetne huszon vagy akárhány évig az alatt végülis a házat veszi meg? Remélem érthető a lényeg h nem hiteltörlesztés érdekelne, és nem is az h albérlet?
2009. jan. 21. 19:34
 1/2 anonim válasza:

Ez tulajdonképpen a lízing...ami hitel, hisz valaki megelőlegezi neked a vételárhoz szükséges összeget, csak itt kezdettől a bank a tulajdonos és akkor kerül csak a te nevedre amikor az utolsó forintot kifizetted. Ez még most kezd elterjedni nálunk, de a hitellel jobban jársz, hisz akkor a te tulajdonodba kerül az ingatlan. Egyiket sem adják meg könnyebben, mindkettőnél hasonlóan szigorú az elbírálás.


Olyan pedig nincs, amiért ne kéne felelősséget vállalni!

2009. jan. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Az önkormányzati lakások működnek hasonló képpen. Attól függ ogy mennyi pénzed van...lehet "véglegesen is vásárolni pl. befizetsz 3 milliót,onnan elvileg nem tehetnek ki..

De ha pl. kevesebb pénzed van meg lehet pályázni az albérleti jogot 10 évre.Én pl. most ilyenben élek. Kifizettem eőre x összeget,ami nálam pl 1 évi albérleti díj volt(hozzáteszem 30 ezerrel kevesebb így havi szinten mint más albérletben)tehát most egy évig csak a rezsit fizetem iletve 10 évig minimum itt élhetek. A fővárosi önkormányzatnál kell érdeklődni.Ha érdekel szívesen segítek...persze gondolom nem konkrétan ilyesmire gondoltál,de szerintem érdemes ezt is számításba venni.

2010. jan. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!