Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Reálhozam kifizetés - mennyi...

Reálhozam kifizetés - mennyi lesz az annyi? Azt írja az Allianz, hogy kb.4 millióm van bent és 397000 a reálhozam. Mennyit fognak ebből kifizetni? 13 éve vagyok pénztártag,35 éves vagyok.

Figyelt kérdés
2011. jan. 21. 20:12
 1/7 anonim ***** válasza:

ha van kedved, matekozz:


A 13 évvel ez előtti befizetéseidből számold ki az akkori inflációs rátával a hozamot, majd a 12. évi befizetéseiddel a 12 évvel ezelőtti többletet, és így tovább egészen 2010-ig. A számítás így sem pontos, mert ugye havi befizetéseid voltak és a havi inflációs rátával kéne számolni, de az ugye 13*12 tétel... (Megoldható, van adat ehhez is a KSH honlapján.)

Ha ez az összeg kevesebb, mint 397.000Ft, akkor valószínűleg kapsz vissza, ha több, akkor semmit.


Szerintem azért nem fogsz semmit visszakapni, mert ha pl csak azt számolom, hogy az elmúlt 5 évben kb 35% volt az össz infláció. Ha a pénztárban 5 évvel ezelőtt már volt legalább 2 millád, akkor ennek a reálhozama 700.000Ft. ami köszönő viszonyban sincs a kimutatott hozammal.


Azt kívánom, hogy ne legyen igazam, de szerintem az összes pénztár alacsonyabban teljesített az elmúlt évtized alatt, mint az éves infláció. Sokáig csak államkötvényekbe tehették a pénzt, ami köztudottan alacsony hozamú, amikor viszont megengedték a kockázatos befektetéseket is, pont jött a válság és rengeteg negatív hozam született. Ez így összességében azt eredményezte, hogy infláció alatti a teljesítmény azoknál, akik most régi pénztártagok.

2011. jan. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kieg!


Bocs, az első bekezdésben hülyeséget írtam. Az éves befizetéseidet mindig az azóta eltelt évek össz. inflációs rátájával kellene szorozni és ezeket a tételeket összeadni!!!!!

2011. jan. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor ez kb. bukó?! Ezt nem gondoltam volna :( Azt hittem látok belőle pénzt....
2011. jan. 23. 18:14
 4/7 A kérdező kommentje:
Akárhogy olvasom, nekem úgy tűnik, hogy a REÁLhozam, az már az inflációmértékétől "megtisztított" hozam. Ez kerül kifizetésre. Vagy nem?!
2011. jan. 23. 20:51
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha a pénztárak éves hozamait megnézed, akkor jóval az infláció felett teljesítettek. Kivétel ez alól a 2008-as év, amikor is bőven negatív volt a hozam. Kb. -5 -16%

Nekem 175.000 hozam lett 7 év alatt, és ebből 62.000 a reálhozam. Az Aegon honlapján már személyre szabottan meg lehet nézni az adataid megadásával.

2011. jan. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

hello,


pontosan hol találtad meg a reálhozamot az allianznál? nekem csak a bent lévő összeget mutatja a honlapon, a reálhozamot nem...

köszi

2011. júl. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Kedves kérdező, hol találtad meg a reálhozam összegét? Nekem nem sikerül, segíts kérlek.
2011. júl. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!