Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magánszemélyként kölcsönt...

Magánszemélyként kölcsönt adtam, az adós nem fizet, de most örököl, ugyanakkor APEH irányba is jelentős a tartozása;ne is reménykedjek?

Figyelt kérdés
2011. jan. 23. 23:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Légy gyors. Van jogerős végrehajtható okirat (közjegyzői szerződés vagy fizetési meghagyás, esetleg ítélet)?

Ha van, akkor indítsd el a végrehajtást az alapján, és a hagyatéki tárgyalásra "küldd el" a végrehajtót.

2011. jan. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de ha nekem adnál kölcsön egy kis felesleget, hogy tudjak lakást venni... Tutti visszafizetném, csak legyen jóval alacsonyabb a kamatod a banki hitelkamatnál! :-)

Szerződést is írhatunk természetesen.


Tényleg, van valami írásos dokumentumod, hogy kölcsönadtál az egyénnek? Vagy ennyire bíztál benne?


(Nem tudom, hogy lehetnek ennyire pofátlan emberek. Sokat adtál neki? Bár persze 1000 ft is 1000 ft, az már jó kis csokiadag!)

2011. jan. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha van róla papirod talán van esélyed polgári peres úton vissza követelni a pénzed.Ez persze évekbe is telik,és ha az adós nem tud fizetni,de "nem zárkózik el "a fizetéstől máris kap részlet fizetést,halasztást stb.Ez megtörtént a környezetemben.
2011. jan. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Végrehajtó okirat még nincs.Hosszadalamas az ügyintézés,ha bemegyek a közjegyzőtől,onnantól számítva mennyi idő lehet?

2011. jan. 24. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!