Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudok a legjobban...

Hogyan tudok a legjobban megtanulni angolul magamtól?

Figyelt kérdés
tanárok, nyelvvizsga nélkül. csak itthon net, szótárak segítségével, vagy hogyan???
2011. márc. 17. 14:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%

elmondom a tutit: letöltesz a netről napi 3 sorozatot angolul, és fél évig angol felirattal nézed őket.


fél év után elhagyod a feliratot, 2 hónapig semmit sem értesz, utána pedig szinte 1ik napról a másikra mindent.

Én így tanultam meg a zéróról 1 év alatt felsőfokon, csak a net árából.. ja és voltam felsőzni, legjobb %-ot értem el szóbelin, eskü

2011. márc. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
bocsi, szóval kihagytam, h az elején nyilván magyar felirattal, majd válts angolra
2011. márc. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
66%

1. irány az antikvárium vegyél MAGYAROK ÁLTAL ÍRT nyelvkönyveket/társalgási nyelvkönyveket (nagyon olcsó)

2. fonetikai átírás elsajátítása (pl. az angol-magyar szótár ezt használja)

3. gondolkodjál azon, hogy mire szeretnéd használni a nyelvet, pl. szakmai szövegek olvasása, olyanok, amelyeket alapból nagyon jól értesz, viszonylag rossz nyelvtudással is összeáll a kép)

4. a passzív szókincsbővítés legegyszerűbb módja a szótárolvasás (pl. magyar-angol szótár, a leggyakoribb 500-1000 szó állandóan visszajön, az alapvető nyelvtani szerkezetek az angol/magyar példamondatokon keresztül gyorsan ismerősek lesznek, a latin szavak – az angolban rengeteg ilyen van – pedig „élből” ismerősek az iskolázott embernek, a „SZÓBOKROK” különösen sokat segítenek. Pl. kifejezések egy ige kapcsán, stb DE pusztán ettől nem fogsz beszélni… ez mindössze passzív szókincsbővítés…)

5. a hírműsorok (CNN, BBC) sokkal könnyebben érthetőbbek, mint pl. egy film, mindössze jó szókincs kell hozzájuk, és ugyanazt ismételgetik egész nap.

6. a filmek kapcsán a SZÖVEGKÖNYV nagy segítség ( [link] pl. God father (de rengeteg van még)

[link]


7. gyakran feltett kérdések (FAQ) nagyon jók pl.: [link]

8. a hangoskönyvek (pl.: [link] is hasznosak lehetnek (hagyományos és audio változat, példa:

audio verzió

[link]

nyomtatott verzió

[link]

9. és mindig a saját céljaidat próbáld meghatározni. Mit akarsz ezzel az egésszel elérni? Mik a céljaid? Stb.

10. Ez különben Lomb Kató módszeréhez áll közel. Működik. [link]

2011. márc. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
44%

Magasabb szinten az egynyelvű szótár is nagy segítség


[link]


és ne feledd kiindulási pont


magyar ember által írt nyelvkönyv/nyelvtan


a nyelvtanárok nem véletlenül tanítanak azonnal egynyelvű könyvből


ez e legegyszerűbb módszer arra, hogy kezdetben kizárólagos információforrásként jelenjenek meg (és a többség soha sem jut túl ezen a szinten, ez mindössze profitmaximalizálás)

2011. márc. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszi!!! sokat segítettetek, kipróbálom mind2 módszert, remélem beválik.
2011. márc. 17. 19:09
 6/19 anonim ***** válasza:

előttem szóló, bocsi, de nem értek veled egyet. a te módszered nagyon unalmas, a film és sorozatnézés pedig nem az.

A nyelvkönyveket én is próbáltam, 1 hétig bírtam, se időm se kedvem nem volt minden délután órákat b*szódni a hülye szótárakkal, pedig nem is melózom


a torrent ingyenes, a könyv pénzbe kerül..

amúgy a módszer 100%osan jó, mert a tesóm így tanult meg angolul, ő 19 és felsője van

2011. márc. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Mit is írtam én?


pl. ezt:


"és mindig a saját céljaidat próbáld meghatározni. Mit akarsz ezzel az egésszel elérni? Mik a céljaid? Stb."


én elsősorban a szakmai nyelvtudásomat akartam fejleszteni


ez volt az én szubjektív célom


a saját célmeghatározás a lényeg


PS1: lehet, hogy botfülű vagyok, de én jobban szeretem a szép artikulált beszédet, pl. hangoskönyv, hírműsor. A filmeknél sokkal nehezebbek, és túl sok a kép, kevés a beszéd.


PS2: a filmszövegkönyv-archívum nagyon jó, tömör párbeszéd ez is, a passzív szókincsfeltuningolásban pedig a szótárolvasás a leghatékonyabb (de önmagában nem sokat ér).

2011. márc. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
MOST AKKOR MELYIK MÓDSZER A LEGJOBB??? :D
2011. márc. 18. 13:23
 9/19 anonim ***** válasza:

figyelj, válaszd azt, amelyik jobban megfelel a céljaidnak.


Meg akarod érteni amit az amcsik, britek, ausztrálok beszélnek vagy csak azt akarod megérteni amit a CNN-en kifogásalan akcentussal beszélnek.


Ha minden beszédhez hozzá akarsz szokni, a harlemi gettószövegtől kezdve a komornyikok által beszélt british englis-ig akkor dorozatokat, filmeket nézz, ha csak a híreket akarod megérteni,akkor nézz CNN-t, BBC-t, ha napi 3 órában képes vagy rá, akkor grat neked, én nem tudnám.


amit az előttem szóló ír az a SZAKMAI angol elsajátítására alkalmas, az enyém az ÁLTALÁNOS angol, a sima közép-, felső fok, nem az ilyen-olyan üzleti, szakmai nyelv.

nekem 3 éve van felsőm angolból, de a CNN-es tőzsdei vakert nem értem, de nem is érdekel, sose volt még szükségem rá.

Dönts te kedves kérdező.

nekem úgy jött le hogy te a zéróról akarsz egy jó nyelvtudást, arra a szótárak és a CNN nem alkalmas.

2011. márc. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

amúgy kedves kérdező, neked kell tudni, hogy melyik áll közelebb hozzád, mi nem ismerünk téged...


mennyi időd van 1 nap ezzel foglalkozni?

Szívesen nézel filmeket, sorozatokat?

Van torrent-kliensed?

Van felesleges 15 rugód könyvekre?

melyiket akarod megérteni,a beszélt nyelvet, vagy az Ivy-League CNN dumát?

Mi a célod az angollal, május végére nyelvvizsga vagy csak hobbi szinten akarsz megtanulni?


ezekre a kérdésekre csak te tudod a választ. dönts.

2011. márc. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!