Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szar anyagi helyzetben élsz....

Szar anyagi helyzetben élsz. Egy nagyobb pénzösszeghez jutsz. Mit teszel?

Figyelt kérdés

Van egy 600,000,-es hitelkártyánk kimerítve.

Van egy 700,000,-es személyi hitelünk

van két diákhitelünk összesen 2,500,000,-értékben

Ezekbe bármelyikbe előtörleszthetünk, ezáltal rövidebb ideig kellene csak fizetni.

Emelhetnénk életszínvonalunkon, nem tudom mikor volt itthon utoljára sajt, zöldség vagy gyümölcs... (havi kajapénz 40,000,-)

Felújíthatnánk a lakást, kéne új ajtó, új ablakok, a falak leverve- ki kéne vakolni, festeni... (festés: 130,000,- Ajtó olcsón: 50,000,- ablakok:5*80,000,-)

Újra kéne építtetni a kéményt, mert majdnem eldől...

A kertben mindig tönkremegy valami gép, hol a fűnyíró, hol a kapálógép... (20,000,-100,000,-)

Kell venni tüzifát télre... (170,000,-)

És nem beszélve arról, hogy nincs semmilyen biztosításunk és kéne valamit félretenni is (férjeméket épp kiszervezik..)(biztosítás évi 40,000,-)

Mi lenne az, illetve milyen sorrendben építenéd be plusz jövedelmed?

Holnaptól én is dolgozom gyes után, előrébb leszünk pár tízezer ft-tal, és nyáron kapjuk a magánnyugdíjpénztár után a pénzt (200,000,- ft)

Nem tudjuk, milyen léptékekben haladjunk a talán jobb jövő felé...


2011. márc. 31. 13:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Kerdes, h mennyi az a nagyobb összeg, mire lenne eleg? Ennek tudatäban, nehez sorendet felällitani
2011. márc. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
*ennek tudatäban lehet csak sorrendet felällitani
2011. márc. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
Nekem is volt hasonló helyzetem pár évvel ezelőtt. Majd jött egy 600 milliós lottó nyeremény, és az volt az első hogy kifizettem a közel tíz milliós hitelemet. Szerintem ha valaki egy nagyobb összeghez jut nem kérdés hogy mit csinál.
2011. márc. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ha nyernék a lottón, én sem itt érdeklődnék...

Annyi a nagyobb összeg, amit írtam is. A 200,000,-ft, ami nyáron jön. Meg az, hogy én is dolgozok, abból is marad 30,000,-ft kb. Hova, hogyan építsük be a plusz pénzt?

Nekünk már ez is hatalmas pénz...

2011. márc. 31. 13:13
 5/14 anonim ***** válasza:
40%
A LOTTO nyertesnek üzennem: hogy ny@alja ki a seggemet!
2011. márc. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
a lottó nyertes csak ironizált, és igaza van. egyértelműen félre kell rakni és minél hamarabb a hitelt visszafizetni. ennyi.
2011. márc. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%
Pont ugyanekkora összeghez jutott néhány hónapja egy barátom is. Ő a diákhitelét törlesztette belőle, és teljesen egyet értettem vele. Mondjuk neki nem kellett felújítani meg ilyesmi, de szerintem az a legjobb, ha a hiteleket elkezded törleszteni, mert azok csak kamatoznak.
2011. márc. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%
Aki azt írta hogy csak ironizáltam a lottó nyereménnyel, megértette a lényegét a válaszomnak. Az előtte szóló meg csak szimplán egy irigy bunkó.
2011. márc. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%
A hitelt volna érdemesebb, mert akkor a havi kiadásotok rögtön kevesebb lenne. Esetleg az ott megspórolt összeggel meg lehetne emelni egy másik hitel törlesztőjét és mindjárt gyorsabban sikerülne kikeveredni az adósságból.
2011. márc. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%

Én először megcsináltatnám a kéményt, mert ha eldől az többe kerül.

ha tényleg ennyire gáz a fűnyírót kicserélném. A kaszálógép nem tudom mire kell, ha nem fontos hagynám.

Ezek után a havi pluszjövedelemből 4-5 ezer forintot rászánnék, hogy legyen néha gyümölcs vagy sajt, a többiből törleszteném a legkedvezőtlenebbel kezdve a hiteleket. Ha egy kimegy akkor még hamarabb megvan a másik kettő is.

A tűzifát megoldanám ahogy eddig is megoldottátok kevesebb pénzből.

A végére maradna a lakásfelújítás és csak az után a gyűjtögetés (biztosítás)

2011. márc. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!