Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kölcsönadtam pénzt haveromnak...

Kölcsönadtam pénzt haveromnak 1hónapra. Ez volt 5hónapja. Azóta terel. Nem írtunk semmit, mivel haver. Mit csináljak/Mit csinálnátok?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 4. 16:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

mennyit adtál neki kölcsön?


ha most nem valami húú de nagy összeget, és nincs most rá nagyon szükséged, akk hagyjad. majd megadja. persze , ha tényleg haverod.


viszont, ha sok pénz, és kell akkor mondjad neki, hogy adja visszafele most :D

2011. ápr. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nagyon jó módszer az, amit a követeléskezelő cégek csinálnak. A lehető legtöbbször kérdezz rá, hogy mi van a tartozással. Akárhányszor csak találkoztok, vagy néha egyszerűen hívd fel ez miatt.

Előbb-utóbb megunja a zaklatást és fizet.

2011. ápr. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de mondj búcsút a pénzednek.

Páromnak sokan tartoznak haverok, mert amikor még jól ment neki, akkor adott (van akinek többet van akinek csak 2-3 ezer forintot), most munka nélkül van épp hogy kijövünk pedig lenne bőven ha vissza kapná amivel tartoznak neki.

Napi szinten szólunk nekik hogy adják meg amivel tartoznak, mert kenyérre nincs.De mindig csak azt a választ kapjuk hogy most nincs, majd hétvégén kapok fizut.

2011. ápr. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Hogyha haver, akkor jószándékot színlelve nyúlj le tőle valami értéket (ami kicsit többet ér a kölcsön összegénél), és rejtsd el. Aztán ha érdeklődik, diszkréten tudasd vele, hogy visszakapja, amint megadja a tartozását.


Legközelebb pedig tanulj ebből, és ne adj kölcsön senkinek, legfeljebb csak az összegnél nagyobb értékű zálogtárgy fejében.

2011. ápr. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
csak az van, hogy tudom, hogy van sok "rossz múltú" barátja, és hiába én adtam neki lóvét, simán elképzelném, hogy jól kib.sznának velem barátság ellenére
2011. ápr. 4. 20:57
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló ügyem volt.

Mi úgy oldotuk meg, hogy megbeszéltük, hogy x összeggel kevesebbet adjon de azt 2 hónapon belül.


Így jól járt ő is mert kevesebbet kell megadnia és én is mivel hamarabb megvan a pénz és tudok vele mit kezdeni.


Beszéljétek meg ha korrekt a spanod akkor nem lesz belőle probléma.

Ha pedig akadékoskodik akkor megtanulod egy örök életre, hogy pénzügyeket csak a legkorrektebb emberekkel!

2011. ápr. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Tényleg mennyi az annyi?
2011. ápr. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
150
2011. ápr. 4. 21:52
 9/13 anonim ***** válasza:

A hétszázát próbáltál már beszélni vele?

Miket mondott?

2011. ápr. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Vannak azért pozitívumok is.

1. legalább tudod, hogy hányadán állsz vele

2. egy életre megszabadulsz tőle

3. gazdagabb lettél egy tapasztalattal.


5 hónap után nem érdemes már ezzel foglalkozni. Ha megadja, megadja. Ha nem, hát nem.


Írd le a havert az adóssággal együtt, és ne titkold a tapasztalatot mások előtt se…


Rászolgált a „hírnévre”…

2011. ápr. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!