Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vatera: kezbesites utan tunt...

Vatera: kezbesites utan tunt el az ajanlott level. Tudok segiteni a vevomnek?

Figyelt kérdés

A helyzet a kovetkezo.

Elado vagyok, elore utalas utan bo ket hete postaztam a portekamat ajanlott levelkent (nem nagy ertek, de ez lenyegtelen). Ajanlati szelveny megvan.

Tegnap szolt a vevo, hogy nem kapta meg. Ma beszeltem a postaval, a rendszerben benne van, hogy mar masnap kezbesitve lett a kuldemeny. A postas holgy szerint harom dolog tortenhetett:

- alairas nelkul lett kezbesitve zarhato levelszekrenybe, amit megtehet a kezbesito ajanlott levellel is, de az talan megsem volt zarhato es valaki kivette. En ezt kizartnak tartom, mert eleg nagy csomag volt, nem valoszinu, hogy azt barmilyen levelszekrenybe bele tudtak rakni, foleg nem zarhatoba.

- esetleg szomszednak adta at a postas alairas nelkul es a szomszed nem adta tovabb a gazdajanak

- a vevo letagadja. Utobbiban nem latok raciot, hiszen a posta szerint en mentesitve vagyok mindentol, hiszen kezemben a papir a feladasrol, naluk a visszajelzes a kezbesitesrol, a vevonek ezt tudnia kell, raadasul olcso dologrol van szo, miert ezzel probalkozna?


Az egyetlen otletem az, hogy elkuldtem a szelveny fenymasolatat a vevonek, probaljon meg reklamalni a kezbesitonel, vagy korbekerdezni a szomszedokat, hatha naluk van a csomag.


Szerintetek tehetek meg valamit? Ugye tenyleg nem lehet egy ilyen tortenetben az eladot okolni, vagy barmilyen penzvisszafizetesre kotelezni? Hiszen en nem hibaztam.


2011. máj. 5. 21:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt azért nem ártana tudni, hogy aláírós volt e. De végülis részedről ez mindegy, a hibás nem te vagy, te tudod igazolni, hogy feladtad.
2011. máj. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

indítsd el a tudakozványt


és legközelebb ne sajnáld a 10 forintot az LN jelzésre

2011. máj. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nem volt biztosítva akkor max a postaköltséget térítik vissza és úgy veszik mintha csak papír lett vola a csomagban.

Hiába van bizonyítékod róla hogy feladtad, a vevő úgyis hülye lesz ha nem kapja vissz a pénzét és negatívot fog adni valószínűleg.


Nekem csak olyan esetem volt hogy nem is vezették nyilvántartásba a levelet és semmit nem tudtak róla mondani, ezért visszakaptam a postaktg-et.

2011. máj. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
utolsó, a postaköltség 15 *-ösét is visszakaptad volna, csak azt külön kell kérni
2011. máj. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!